reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Poznaliśmy zwycięzcę Invest in Szczecin Open

Niespełna dwie godziny trwał finał, po którym wyłoniony został nowy mistrz Invest in Szczecin Open. Federico Coria potrzebował dwóch setów do pokonania Vita Koprivy i zwyciężył 6:1, 7:6(4).

Poznaliśmy zwycięzcę Invest in Szczecin Open

na zdjęciu: Do Polic przyjechało 60 uczestników z 12 klubów z całej Polski

– Rok temu przegrałem w Szczecinie w I rundzie i powiedziałem sobie, że nie przyjadę tu więcej. Wolę szybsze korty i nie do końca podobało mi się to, że grałem w sesji wieczornej. Ostatecznie jednak zdecydowałem się tu wrócić – z dobrym skutkiem – mówił Argentyńczyk po wygranej w Invest in Szczecin Open.

Ciekawostką jest fakt, że Argentyńczyk swój występ w turnieju rozpoczął od... zgubienia bagażu.

– Odzyskał go dopiero w poniedziałkowe popołudnie. Nie przeszkodziło mu to jednak w odnoszeniu kolejnych zwycięstw. W turnieju został rozstawiony z numerem 5. i w dwóch pierwszych rundach rozgrywał trzysetówki z reprezentantami Niemiec. Pokonał Henriego Sqire, Lucasa Gercha, a następnie Jaume Munara oraz Francesco Maestrellego – powiedział Dominik Kwiatkowski, oficer prasowy Inwest in Szczecin Open.

Rywalem Corii w finale był Vit Kopriva, który przed przyjazdem do Szczecina, wygrał challenger w austriackim Tulln, a w finale pokonał Sumita Nagala.

Przed meczem finałowym trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Argentyńczyk jest wyżej notowanym tenisistą, natomiast Czech zaliczył przed finałem passę dziewięciu zwycięstw z rzędu.

Dobrze rozpoczął również niedzielne spotkanie, popisując się przy tym kilkoma znakomitymi akcjami. Jednak w samym pierwszym gemie popełnił trzy podwójne błędy serwisowe i na nic się nie zdały efektownie wygrane punkty.

Coria był bardziej cierpliwy i to zaprocentowało. Co prawda przegrał kolejny gem, ale następnych pięć zapisał na swoim koncie i wygrał pierwszą partię. W kolejnej odsłonie niewiele się zmieniło na korcie. Kopriva przeplatał udane akcje z niewymuszonymi błędami. Argentyńczyk, bazując na jego sile, stale utrzymywał piłkę w korcie. Zachowanie zimnej krwi okazało się kluczowe, by zamknąć spotkanie w dwóch setach. Coria zwyciężył 6:1, 7:6(4) i zdobył tytuł.

W grze podwójnej triumfowali Andrew Paulson i Vitaliy Sachko, którzy w finale pokonali Sergio Martesa Gornesa i Zdenka Kolara.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Invest in Szczecin Open

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.