Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Część obiektów polickiego OSiRu już otwarta

Od 4 maja czynne są należące do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach otwarte obiekty sportowe. Dotyczy to stadionów sportowych, boisk szkolnych i wielofunkcyjnych, m.in. tzw. Orlików.

Jest to jeden z ogłoszonych przez rząd etapów odmrażania różnych dziedzin życia społecznego w Polsce, które zostało mocno dotknięte przez ograniczenia epidemiczne. Z udostępnionych przez OSiR obiektów można korzystać pod ściśle określonymi warunkami.

Na każdym stadionie i boisku może przebywać jednocześnie maksymalnie sześć osób i trener. Każdy z nich powinien zachowywać od siebie bezpieczny dystans i korzystać z osobistego sprzętu treningowego. Chociaż podczas treningu na boisku nie trzeba zakrywać twarzy, to jednak w momencie przybycia na obiekt należy mieć zakryte nos i usta. Uczestnicy są weryfikowani i zgłaszani do zarządcy. Wyłączone z użytkowania zostały szatnie i węzły sanitarne, oprócz toalet. Urządzenia są dezynfekowane po każdym użyciu i po każdej grupie. Wchodzący i opuszczający są zobowiązani do dezynfekcji rąk.

OSiR zwraca szczególną uwagę opiekunom i trenerom grup młodzieżowych, aby pilnowali przestrzegania obowiązujących na obiektach zasad.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.