Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Wraca możliwość uprawiania sportu na otwartych obiektach i w halach

Od 18 maja wraca możliwość uprawiania sportu na otwartej infrastrukturze.

– Będzie można korzystać z sal i hal sportowych, gimnastycznych różnego rodzaju, ale też z pewnym ograniczeniem liczby osób, które będą mogły tam dbać o zdrowie poprzez sport – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Na stadionach, boiskach, skoczniach, torach i orlikach będzie mogło przebywać maksymalnie 14 osób oraz dwóch trenerów.

Również od poniedziałku będą mogły być otwarte pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Będą mogły przebywać na nich 22 osoby oraz 4 trenerów.

W przypadku sal i hal gimnastycznych decydować będzie powierzchnia obiektu. W halach do 300 metrów kwadratowych będzie mogło przebywać 12 osób + trener, w halach do 800 metrów kwadratowych – 16 osób + 2 trenerów, w halach do 1 000 metrów kwadratowych – 24 osoby + 2 trenerów, natomiast w halach powyżej 1 000 metrów kwadratowych – 32 osoby + 3 trenerów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.