Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy na Pomorzu Zachodnim

W sobotę, 24 kwietnia odbył się Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy na Pomorzu Zachodnim zorganizowany przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

– Rajd szosowy to kolejny projekt realizowany przez Gryfusa. Tym razem skierowany do tej bardziej sportowej części naszych sympatyków. Indywidualna jazda na czas była namiastką zawodów sportowych, na które wszyscy czekamy – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i dyrektor sobotnich zawodów.

W ramach rajdu organizatorzy przeprowadzili zawody w jeździe na czas na terenie Gminy Nowe Warpno. Ze względu na obostrzenia sanitarne wynikające z trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 grupę 50 amatorów kolarstwa szosowego podzielono na dwie grupy.

– Bardzo się cieszę, że poluzowanie obostrzeń umożliwiło nam przeprowadzenie zawodów. Wydarzenie zostało przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Z wielką nadzieją patrzymy, że coraz wyższy poziom wyszczepienia naszego społeczeństwa daje szansę na powrót do normalności – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

W wydarzeniu udział wzięli kolarze z powiatu polickiego, Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego. Wśród zawodników byli także goście z Niemiec.

– Dzięki gościnności Jarosława Burby, burmistrza Nowego Warpna start i meta zawodów miały miejsce na placu przy świetlicy w Warnołęce, w której z kolei zlokalizowane było biuro zawodów – podkreślił Paweł Malinowski.

Sobotnie zawody odbyły się dzięki dotacji z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Udział w nich był bezpłatny.Autor: Gracjan Broda, Foto: Fundacja Szczecińsku Klub Rowerowy Gryfus

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.