Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Zachodniopomorski Puchar MTB zawitał do Przęsocina [zdjęcia]

W minioną niedzielę w Przęsocinie odbyła się pierwsza edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników oraz około 50 dzieci.

Ulewny deszcz w trakcie zawodów sprawił, że trasa wyścigu stała się jeszcze bardziej wymagająca.

Zawodnicy startujący na dystansie GIGA do pokonania mieli 60 kilometrów, w tym 1 150 metrów w pionie. Zwycięzcą został Mariusz Gil, który wyprzedził Pawła Kalitę i Przemysława Janika.

Na dystansie MEGA, czyli 40 kilometrach najszybszy okazał się Jakub Orzechowski. Za swoimi plecami pozostawił Adriana Zimnego i Jarosława Panejko. Wśród pań triumfowała Magdalena Płachecka-Roszatycka przed Iwoną Rychlewską i Katarzyną Piecyk.

Zawodnicy startujący na dystansie MINI do przejechania mieli 20 kilometrów. Tu pewnie zwyciężył wracający do wielkiej formy Piotr Jarmużewski przed Ireneuszem Wręczyckim i Jakubem Majchrowskim. Wśród Pań zwyciężyła młodziutka, obiecująca Anna Gaborska przed Agnieszką Zubel i Joanną Wojtanowską.

W trakcie trwania zawodów odbył się kiermasz, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie Ingi Niedźwieckiej. Udało się zebrać 7 913,75 złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.