• Inne
  • Opublikowano:

Paraolimpijczycy gotowi do startu w Tokio! Wśród nich Jolanta Majka

Ośmioro sportowców z Pomorza Zachodniego znalazło się w polskiej reprezentacji, która za kilkanaście dni rozpocznie zmagania podczas XVI Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Wśród nich znalazła się policzanka Jolanta Majka, która wraz z Michałem Gadowskim będzie reprezentować Polskę w wioślarstwie.

Tuż przed wylotem do stolicy Japonii z zawodniczkami i zawodnikami spotkali się: przewodnicząca Sejmiku Maria Ilnicka-Mądry, członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Marcin Przepióra.

Igrzyska Paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września.

– To dla mnie zaszczyt, że goszczę tak wspaniałych sportowców u siebie. Cieszę się, że sport to dla Was sposób na życie, wyjątkowo ciężki, wymagający pokonania barier fizycznych, bólu czy strachu. To nie są zwyczajne osiągnięcia. Życzę, aby Mazurek Dąbrowskiego grał Wam w Tokio codziennie – powiedziała przewodnicząca zachodniopomorskiego sejmiku Maria Ilnicka-Mądry.

Jolanta Majka i Michał Gadowski zmagania w Tokio rozpoczną 27 sierpnia. Wyścigi eliminacyjne rozpoczną się o godzinie 3.30 czasu polskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Marszałkowski

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także