Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Czech Zdenek Kolar triumfatorem turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open

Zdenek Kolar został triumfatorem turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open, który rozgrywany był na szczecińskich kortach. W decydującym pojedynku Zdenek Kolar pokonał Kamila Majchrzaka 7:6(4), 7:5.

Już przed rozpoczęciem meczu było wiadomo, że niedzielny finał Pekao Szczecin Open będzie historyczny. Odkąd turniej zalicza się do prestiżowego grona imprez challengerowych (rok 1996 – przyp. red.), w pojedynku o tytuł singlowy nigdy nie brał udziału Polak.

Najbliżej tego wyczynu trzynaście lat temu byli Janowicz i Kubot. W 2008 roku w półfinałach znaleźli się Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot, ale obaj ulegli wówczas wyżej notowanym rywalom.

Finał rozpoczął się problematycznie dla Kamila Majchrzaka, bowiem Polak stracił własny serwis w gemie otwarcia i Czech błyskawicznie uciekł na 2:0. Niesiony dopingiem kibiców Majchrzak szybko opanował jednak sytuację, odpowiedział przełamaniem i zrobiło się remisowo. Losy tej części spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce. Przy stanie 6:5 aktualny mistrz Polski miał kilka szans na objęcie prowadzenia w meczu, ale nie wykorzystał żadnej z pięciu piłek setowych. Zdenek Kolar obronił swoje podanie, doprowadził do tie-breaka i triumfował w nim 7:4.

Druga partia przyniosła zaciętej rywalizacji ciąg dalszy. Zawodnicy popisywali się efektownymi uderzeniami, a publiczność mogła być zadowolona z poziomu sportowego, jaki prezentowali na korcie obaj finaliści. Na pierwsze przełamanie trzeba było czekać do szóstego gema. Czech odebrał serwis Majchrzakowi i odskoczył na 4:2. Polak, który nagle znalazł się dwa gemy od przegrania spotkania, zerwał się do odrabiania strat i szybko wyrównał na 4:4. Niestety, ostatnie słowo w tym meczu należało do Czecha. Kolar odebrał naszemu zawodnikowi podanie w dwunastym gemie i zamknął pojedynek wynikiem 7:6(4), 7:5.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiał Prasowy Pekao Szczecin Open

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.