Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Druga edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB w Policach

Dziś, w niedzielny poranek na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach, odbyła się druga edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB.

Druga edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB

Zawodnicy rywalizowali na trasie, która prowadziła popularnymi polickimi odcinkami Puszczy Wkrzańskiej. Nie brakowało zarówno długich spokojnych podjazdów, jak i dynamicznych singli.

Organizatorzy przygotowali również wyścigi dla najmłodszych uczestników w różnych grupach wiekowych.

Zawodnicy rywalizujący na dystansie MINI mieli do pokonania 25-kilometrową trasę i 400 metrów przewyższeń. Dystans MEGA to dokładnie dwa razy dłuższy dystans – 50 kilometrów i 800 metrów przewyższeń.

Pierwsze 10 kilometrów trasy to długi, szeroki, leniwy podjazd z małym odpoczynkiem w okolicach siódmego kilometra, natomiast druga połowa trasy to już ciasne i kręte ścieżki. Trasa szybka i przyjemna jednak pełna niespodzianek, wymagająca skupienia, technicznych umiejętności szczególnie na ciasnych i krętych singlach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.