Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Daniel Ćwirko z Grajcara Police wystartował w Czarnoprochowych Mistrzostwach Świata MLAIC

Czarnoprochowe Mistrzostwa Świata MLAIC odbyły się w dniach od 14 do 20 sierpnia w Pforzheim w Niemczech. Wśród licznych reprezentacji pojawiła się również Polska, w której składzie wystartował Daniel Ćwirko strzelający na co dzień Grajcarze Police.

Dekoracja medalowa

na zdjęciu: Dekoracja medalowa Czarnoprochowych Mistrzostw Świata MLAIC

Polska kadra nie była zbyt liczna, jednak skutecznie rywalizowała ze zdecydowanie liczniejszymi reprezentacjami, w skład których wchodzili byli i aktywni strzelcy sportowi.

Polacy drużynowo wywalczyli złoty medal w konkurencji Peterlongo (drużynowe Mariette – replika rewolweru na 25 metrów – przyp. red.) oraz 4. miejsce w konkurencji Adams (drużynowy Colt – oryginalny rewolwer na 25 metrów – przyp. red.) oraz 5. miejsce w konkurencji Adams (drużynowa Lamarmora – karabin wojskowy na 50 metrów – przyp. red.).

Najlepszym strzelcem reprezentacji Polski był niezmiennie Krzysztof Kuchnio, który indywidualnie wywalczył srebrny medal w Kuchenreuter Original (oryginalny pistolet kapiszonowy na 25 metrów – przyp. red.) i brązowy medal w konkurencji Remington Original – suma wyników konkurencji Colt (25 metrów) i Donald Malson (50 metrów) strzelanych oryginalnym rewolwerem. W tej ostatniej konkurencji Krzysztof Kuchnio zajął wysokie, czwarte miejsce.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały Grajcara Police

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.