Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Policzanin Piotr Młynarczyk walczy w pięciokrotnym Ironmanie w austriackim Rogner Bad Blumau

Policzanin Piotr Młynarczyk w czwartek 11 lipca o godzinie 14.00 wystartował w ekstremalnie trudnych zawodach triathlonowych w austriackim Rogner Bad Blumau. Na pokonanie całej trasy wyznaczono limit 156 godzin.

Zawodnicy na dystansie pięciokrotnego Ironmana mają do pokonania 19 kilometrów w wodzie (na 25-metrowym basenie wykonują 760 długości), 900 kilometrów jadąc na rowerze (333 okrążenia długości 2,7 kilometra) oraz 211 kilometrów biegnąc.

Uczestnicy rywalizują na basenie, ponieważ w ten sposób łatwiej można kontrolować ich stan i interweniować w razie problemów. Na jednym brzegu basenu znajduje się tzw. grzybek, który za każdym razem należy nacisnąć, aby zaliczać odległość.

– Piotr aktualnie przepłynął już cały dystans 19 kilometrów i jest na 640 kilometrze trasy rowerowej – mówi Tatiana Młynarczyk z supportu Piotra, a prywatnie jego żona.

To oznacza, że policzanin ma do pokonania jeszcze 260 kilometrów na rowerze i 211 kilometrów biegu.

Piotr stosuje 15-minutowe przerwy na sen z uwagi na niebezpieczeństwo zakwaszenie organizmu, które powstaje po dużym wysiłku w momencie, kiedy organizm przechodzi w stan regeneracji.

Ogromną rolę w pokonaniu tak ekstremalnego dystansu jest przygotowanie fizyczne i dobra praca supportu, który odpowiada m.in. za przygotowanie posiłków.

W zawodach udział bierze zaledwie 30 zawodników.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Tatiana Młynarczyk

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.