Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Przepłynął 19 km, przejechał na rowerze 900 km, teraz pozostało 211 km biegu

Piotr Młynarczyk, który od 11 lipca walczy na dystansie pięciokrotnego Ironmana, podczas ekstremalnych zawodów triathlonowych w austriackim Rogner Bad Blumau, ma już za sobą przepłyniętych 19 kilometrów i przejechanych rowerem 900 kilometrów.

Teraz jest w trakcie ostatniego etapu rywalizacji, czyli biegu. Do pokonania ma w sumie 211 kilometrów. Aktualnie Piotr Młynarczyk pokonał już dystans 35 kilometrów i do mety pozostało mu 176 kilometrów.

W rywalizacji udział bierze 30 zawodników z całego świata, w tym trzech Polaków, wśród których jest policzanin Piotr Młynarczyk.

Na zdjęciu: Piotr Młynarczyk podczas ostatniego etapu ma do pokonania 211 kilometrów biegnąc

Zawodnicy w pierwszym etapie rywalizowali w 25-metrowym basenie, w którym mieli do pokonania w sumie 760 długości. Następnie wsiedli na rowery i do przejechania mieli aż 900 kilometrów. Ostatnim etapem jest bieg na dystansie 211 kilometrów.

Dotychczas jeszcze żadnemu Polakowi nie udało się ukończyć pięciokrotnego Ironmana. Piotr Młynarczyk ma szansę być pierwszym, który dokona tego nieprawdopodobnego wyczynu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Tatiana Młynarczyk

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.