Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Policjant – Thriatlonista! Na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Policach

Przepłynął 3 800 metrów, rowerem pokonał 180 kilometrów i przebiegł 42 kilometry. Mowa o aspirancie Marcinie Hołoweńko z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

– Triathlon trenuję zawodowo od 4 lat – mówi Hołoweńko. – Każdego dnia chcę dawać z siebie więcej, aby pokonać ograniczenia i stawać się lepszym w tym, co robię – dodał.

Po raz pierwszy Marcin Hołoweńko wystartował w Krynicy Zdrój w biegu górskim na dystansie 36 kilometrów, następnie zmierzył się z Crossduathlonem w Szczecinie – w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego.

Kolejne starty były coraz bardziej wymagające – Półmaraton Szczeciński oraz udział w 8 triathlonach na różnych dystansach – począwszy od 56 na 112 km skończywszy. 8 lipca ubiegłego roku wystartował w Mistrzostwach Europy Triathlon Frankfurt na pełnym dystansie Iron Mana, gdzie łącznie pokonał 231 kilometrów w czasie 11 godzin i 19 minut.

Początek 2019 roku rozpoczął od triathlonu na dystansie 1/2 Iron Mana w Sierakowie oraz w Lipianach na dystansie olimpijskim. Ostatnio wrócił z Norwegii, gdzie wystartował w Triathlonie Haugesund na pełnym dystansie Iron Mana, czyli 226 kilometrów i uzyskał czas 11 godzin i 7 minut.

Autor: Gracjan Broda, Foto: KPP w Policach

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.