Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Ukończył dystans 5-krotnego Ironmana! Teraz zmierzy się z dystansem 10-krotnego Ironmana!

Policzanin Piotr Młynarczyk został pierwszym w historii Polakiem, który ukończył morderczy dystans pięciokrotnego Ironmana. Teraz postanowił poprzeczkę podnieść sobie jeszcze wyżej i 6 października wystartuje na dziesięciokrotnym dystansie Ironmanie.

Rywalizacja podczas „Decaultratri Mexico World Cup” będzie rozgrywać się na wysokości 1 800 metrów nad poziomem morza w mieście Leon w Meksyku.

– Jestem bardzo dobrze przygotowany pod względem fizycznym do zawodów – mówi Piotr Młynarczyk. – Dużo czasu poświęciłem na regenerację i wyleczenie urazów po pięciokrotnym Ironmanie – dodaje Młynarczyk.

Dystans 10-krotnego Ironmana to 38 kilometrów pływania, 1 800 kilometrów jazdy na rowerze i 422 kilometry biegu. Czas, w jakim należy pokonać ww. dystans, wynosi 336 godzin, czyli 14 dni. Jak pokonać taki dystans?

– Trzeba mieć przygotowanych kilka wariantów na takie zawody. Czasami sama dyspozycja fizyczna nie wystarczy – tłumaczy Piotr Młynarczyk.

Na starcie zamelduje się zaledwie 11 zawodników z różnych krajów. Jedynym Polakiem w stawce będzie policzanin Piotr Młynarczyk. Zawodnicy wyruszą na trasę 6 października o godzinie 14.00 czasu polskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: TEAM Piotra Młynarczyka

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.