Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Zbigniew Pokrzywiński 21. w Mistrzostwach Świata Spartan Race Trifecta w Grecji

W odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Świata Spartan Race Trifecta w Grecji, udział wziął policzanin Zbigniew Pokrzywiński, który w swojej kategorii wiekowej zawody ukończył na 21. miejscu z czasem 5:51:58.

Federacja Spartan Race to największa i najbardziej prestiżowa federacja biegów ekstremalnych, która odbywa się w ponad 40 krajach całego Świata. Zbigniew Pokrzywiński znalazł się w gronie 18 reprezentantów Polski.

– Sam udział w takiej imprezie jest dla mnie wielkim sukcesem! Jak na swój debiut, jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy – powiedział Pokrzywiński.

W dzień poprzedzający start ulicami miasta przeszła barwna parada uczestników rywalizacji, ubranych w swoje narodowe barwy.

W ciągu dwóch dni Zbigniew Pokrzywiński musiał zmierzyć się z pokonaniem trzech różnych biegów z przeszkodami – 14,5 km, w sprincie na 6,5 km oraz w biegu na 22,7 km.

– Jestem bardzo dumny z występu na Mistrzostwach Świata! Jest mi ogromnie miło, że mogłem reprezentować nasz kraj i miasto. Nabrałem doświadczenia i wiedzy, którą wykorzystam w przyszłości – podsumował swój występ Zbigniew Pokrzywiński.

Policzanin już zapowiedział start w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Austrii. Będzie chciał również powrócić do Sparty, aby powalczyć o medal Mistrzostw Świata.

Udział w zawodach wzięło ponad 2 tysiące zawodników z 40 państw.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały Zbigniewa Pokrzywińskiego

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.