reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Budowa kanalizacji deszczowej na ulicy Topolowej dobiega końca

Wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi prace związane z budową kanalizacji deszczowej na ulicy Topolowej w Mierzynie.

Budowa kanalizacji deszczowej dobiega końca

na zdjęciu: prace przy ul. Topolowej w Mierzynie

– Inwestycja połączona jest z budową zbiornika retencyjnego na ul. Spółdzielców i ma zabezpieczyć miejscowość przed podtopieniami – mówi Teresa Dera, wójt Gminy Dobra.

Odrestaurowano pomosty na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie

Na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie oddane do użytku zostały drewniane pomosty.

stacja uzdatniania wody w Bezrzeczu

na zdjęciu: odrestaurowano pomosty na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie

– Pomosty przeszły ostatnio gruntowny remont. Wymienione zostały wszystkie elementy z drewna oraz metalu. Pokryte zostały również farbą ochronną – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Gmina Dobra rozbudowuje stację uzdatniania wody w Bezrzeczu

Za kwotę 9,5 miliona złotych Gmina Dobra rozbudowuje stację uzdatniania wody w Bezrzeczu.

stacja uzdatniania wody w Bezrzeczu

na zdjęciu: stacja uzdatniania wody w Bezrzeczu

– Celem inwestycji jest zwiększenie dostaw wody, zapewnienie niezawodnej i bezawaryjnej pracy stacji oraz usprawnienie procesu uzdatniania wody – podkreśla Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Ulica Malinowa w Wołczkowie pójdzie do remontu

Gmina Dobra przebuduje ulicę Malinową w Wołczkowie. Otrzymała na ten cel dofinansowanie w kwocie ponad 3 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

ulica Malinowa w Wołczkowie

na zdjęciu: ulica Malinowa w Wołczkowie

– Inwestycja zakłada rozbiórkę istniejącej nawierzchni z płyt i ułożenie nowej bitumicznej warstwy na odcinku od ulicy Słonecznej do Leśnych Jagód. – informuje Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Trwają prace związane z budową ulicy Piaskowej w Wołczkowie. Zamknięto odcinek drogi

Trwa realizacja prac w ramach zadania inwestycyjnego „Wołczkowo, budowa ul. Piaskowej wraz z infrastrukturą oraz przebudową rowu melioracyjnego”.

Remont ulicy Piaskowej w Wołczkowie

na zdjęciu: znak drogowy

Wykonawca rozpoczął prace w ul. Piaskowej – od skrzyżowania dróg (ul. Siena, ul. Łanowa) do skrzyżowania dróg (ul. Piaskowa, ul. Agawy).

Kolejne drogi na osiedlu przy ul. Sportowej pójdą do remontu

Gmina Dobra ogłosiła przetarg na przebudowę kolejnych dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej.

ulica Frezjowa w Dobrej

na zdjęciu: ulica Frezjowa w Dobrej

Remontem objęte zostaną ulice Paproci, Konwaliową, Frezjową oraz Tulipanową. Wykonawca, który podpisze umowę z gminą Dobra, będzie miał 20 miesięcy na realizację inwestycji. Droga wykonana zostanie z kostki betonowej. W ramach inwestycji powstaną również chodniki oraz dojazdy do posesji. Wyregulowane zostaną studzienki, a także przeniesione oświetlenie.

Ulica Topolowa w Mierzynie zamknięta do lipca

Urząd Gminy Dobra informuje, że od dnia 13 marca wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na odcinku ul. Topolowej w Mierzynie. Droga zostanie zamknięta.

ulica Topolowa w Mierzynie

na zdjęciu: ulica Topolowa w Mierzynie

W ciągu ul. Topolowej i ul. Nasiennej w Mierzynie zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w celu realizacji zadania polegającego na budowie kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym w zlewni zbiornika ZB14 i urządzeniami do podczyszczania wód deszczowych.

Gmina Dobra rozbuduje cmentarz w Wołczkowie. Pozyskała już niezbędne tereny

Gmina Dobra otrzymała od Powiatu Polickiego działki przyległe do cmentarza w Wołczkowie.

cmentarz w Wołczkowie

na zdjęciu: cmentarz w Wołczkowie

– W grudniu Gmina Dobra podpisała umowę darowizny ze Starostą Polickim Andrzejem Bednarkiem dotyczącą przekazania gminie działek sąsiadujących z cmentarzem w Wołczkowie. Dzięki umowie będzie można rozbudować cmentarz komunalny – informuje Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.