Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ulica Malinowa w Wołczkowie pójdzie do remontu

Gmina Dobra przebuduje ulicę Malinową w Wołczkowie. Otrzymała na ten cel dofinansowanie w kwocie ponad 3 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

ulica Malinowa w Wołczkowie

na zdjęciu: ulica Malinowa w Wołczkowie

– Inwestycja zakłada rozbiórkę istniejącej nawierzchni z płyt i ułożenie nowej bitumicznej warstwy na odcinku od ulicy Słonecznej do Leśnych Jagód. – informuje Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Trwają prace związane z budową ulicy Piaskowej w Wołczkowie. Zamknięto odcinek drogi

Trwa realizacja prac w ramach zadania inwestycyjnego „Wołczkowo, budowa ul. Piaskowej wraz z infrastrukturą oraz przebudową rowu melioracyjnego”.

Remont ulicy Piaskowej w Wołczkowie

na zdjęciu: znak drogowy

Wykonawca rozpoczął prace w ul. Piaskowej – od skrzyżowania dróg (ul. Siena, ul. Łanowa) do skrzyżowania dróg (ul. Piaskowa, ul. Agawy).

Kolejne drogi na osiedlu przy ul. Sportowej pójdą do remontu

Gmina Dobra ogłosiła przetarg na przebudowę kolejnych dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej.

ulica Frezjowa w Dobrej

na zdjęciu: ulica Frezjowa w Dobrej

Remontem objęte zostaną ulice Paproci, Konwaliową, Frezjową oraz Tulipanową. Wykonawca, który podpisze umowę z gminą Dobra, będzie miał 20 miesięcy na realizację inwestycji. Droga wykonana zostanie z kostki betonowej. W ramach inwestycji powstaną również chodniki oraz dojazdy do posesji. Wyregulowane zostaną studzienki, a także przeniesione oświetlenie.

Ulica Topolowa w Mierzynie zamknięta do lipca

Urząd Gminy Dobra informuje, że od dnia 13 marca wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na odcinku ul. Topolowej w Mierzynie. Droga zostanie zamknięta.

ulica Topolowa w Mierzynie

na zdjęciu: ulica Topolowa w Mierzynie

W ciągu ul. Topolowej i ul. Nasiennej w Mierzynie zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w celu realizacji zadania polegającego na budowie kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym w zlewni zbiornika ZB14 i urządzeniami do podczyszczania wód deszczowych.

Gmina Dobra rozbuduje cmentarz w Wołczkowie. Pozyskała już niezbędne tereny

Gmina Dobra otrzymała od Powiatu Polickiego działki przyległe do cmentarza w Wołczkowie.

cmentarz w Wołczkowie

na zdjęciu: cmentarz w Wołczkowie

– W grudniu Gmina Dobra podpisała umowę darowizny ze Starostą Polickim Andrzejem Bednarkiem dotyczącą przekazania gminie działek sąsiadujących z cmentarzem w Wołczkowie. Dzięki umowie będzie można rozbudować cmentarz komunalny – informuje Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Gmina Dobra remontuje swoje drogi

Na terenie gminy Dobra prowadzone są prace budowlane związane z przebudową dróg.

budowa parkingu przy ulicy Granicznej w Dobrej

na zdjęciu: Droga z Wołczkowa w kierunku Dobrej

Aktualnie przebudowywana jest ulica Zgodna w Mierzynie, na którą gmina Dobra pozyskała prawie 3 miliony złotych dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przy ul. Granicznej w Dobrej budowany jest parking dla mieszkańców

W centrum miejscowości Dobra trwa budowa nowego parkingu dla mieszkańców. Parking ulokowany został przy ulicy Granicznej, w sąsiedztwie Urzędu Gminy Dobra.

budowa parkingu przy ulicy Granicznej w Dobrej

na zdjęciu: Trwa budowa parkingu przy ulicy Granicznej w Dobrej

Nawierzchnia parkingu wykonana zostanie z kostki betonowej i płyt ażurowych. Na plac będzie można wjeżdżać od strony Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji.

Nawierzchnia boiska na terenie Mierzynianki idzie do wymiany

10 listopada Urząd Gminy Dobra przekazał plac budowy pod prace związane z wymianą nawierzchni boiska na terenie rekreacyjnym "Mierzynianka", znajdującego się przy ul. Nasiennej w Mierzynie.

teren rekreacyjny Mierzynianka w Mierzynie

na zdjęciu: teren rekreacyjny Mierzynianka w Mierzynie

– Dotychczasowa, zniszczona nawierzchnia zostanie zastąpiona nawierzchnią ze sztucznej trawy o przeznaczeniu piłkarskim – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.