Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 79 240 | Zgonów: 2 293 | Wyzdrowiało: 64 302


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 391 | Zgonów: 30

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 35 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 20 września 2020 roku, godzina: 11.00 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Od piątku ulica Szczecińska zostanie zamknięta! Zmiany w komunikacji miejskiej

W najbliższą środę wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na odcinku od ul. Poziomkowej do ronda. W piątek po porannym szczycie ruch na wspomnianym odcinku zostanie zamknięty. Utrudnienia potrwają około 2 tygodni.

– Zamknięcie odcinka ul. Szczecińskiej związane jest z koniecznością przesunięcia osi jezdni, w związku ze skutkami awarii sieci kanalizacji deszczowej, która wystąpiła pod koniec czerwca oraz z zasadnością rozdzielenia ruchu pieszego od rowerowego na możliwie jak największym przebiegu ścieżki – tłumaczy Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

W Bezrzeczu powstanie pumptrack oraz Orlik! Urząd Gminy ogłosił już stosowne przetargi

W Bezrzeczu powstanie infrastruktura sportowa – rowerowy plac zabaw (tzw. pumptrack – przyp. red.) oraz boisko Orlik. Gmina Dobra ogłosiła już stosowne przetargi. Inwestycja powinna zostać zrealizowana w drugim kwartale przyszłego roku.

– Przystąpiliśmy do realizacji koncepcji zagospodarowania centrum Bezrzecza – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Zmiana organizacji ruchu w gminie Dobra

Zmianie ulega organizacja ruchu na terenie gminy Dobra w obrębie prowadzonej budowy ścieżki rowerowej łączącej miejscowość Dobra z jeziorem Głębokie.

Firma realizująca inwestycję ukończyła już układanie ostatniej warstwy asfaltu na budowanym rondzie w Wołczkowie, dzięki czemu w tym miejscu nie będzie już obowiązywał ruch wahadłowy. Wprowadzony został natomiast ruch wahadłowy na ul. Szczecińskiej w Dobrej, na odcinku od ul. Przytulnej do Wichrowego Wzgórza.

Na dzisiaj zaplanowano asfaltowanie odcinka drogi w Wołczkowie

Na wtorek 10 marca zaplanowano wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Lipowej w Wołczkowie na prawej części odcinka od cmentarza do nowego ronda.

– W związku z realizacją zadania na całym tym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy – informuje Urząd Gminy Dobra.