reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Przebudowa ulicy Elżbiety w Mierzynie

Pod koniec grudnia ubiegłego roku gmina Dobra wyłoniła wykonawcę przebudowy ul. Elżbiety w Mierzynie.

– Roboty budowlane będą obejmowały rozbudowę i przebudowę ul. Elżbiety wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Welecką w ciągu drogi krajowej Nr 10 i z ul. Topolową – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Dobiegają końca prace związane z budową parkingu przy parku rodzinnym w Wołczkowie

Gmina Dobra przystąpiła do budowy parku rodzinnego im. Jana Pawła II wraz z rozbudową miejsc parkingowych. Teren inwestycji zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Lipowej i Ogrodowej w Wołczkowie.

– Aranżacja parku rodzinnego została wkomponowana w istniejący drzewostan – tłumaczy Teresa Dera, wójt gminy Dobra. – Na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki – dodaje Dera.

W Redlicy powstaje peron przystankowy i przejście dla pieszych

W miejscowości Redlica w ciągu drogi gminnej wybudowany zostanie peron przystankowy.

– W celu bezpiecznego dojścia do nowego peronu przystankowego zostanie również wyznaczone przejście dla pieszych – informuje Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

Trwa budowa Parku Rodzinnego w Wołczkowie

W Wołczkowie u zbiegu ulic Lipowej i Ogrodowej powstaje Park Rodzinny. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki – informuje Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Na terenie gminy Dobra stanęły nowe lampy solarne

Na terenie gminy Dobra ustawione zostały nowe 33 lampy solarne typu LED.

– W wyniku przeprowadzonego 8 lutego przetargu podpisaliśmy umowę na montaż lamp solarnych na terenie naszej gminy – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Podpisano umowę na modernizację pompowni ścieków w Mierzynie

Urząd Gminy Dobra podpisał umowę na modernizację pompowni ścieków PS 62 Nord i PS 79 Zakładowa w Mierzynie, obejmującą pełne wyposażenie pompowni oraz wszelkie niezbędne prace demontażowe.

Modernizacja pozwoli na odbiór większej ilości ścieków, co bezpośrednio przełoży się na pozytywny wpływ na wydawanie warunków na odbiór ścieków z terenów Mierzyna.

W Wołczkowie powstaje rodzinny teren rekreacyjny

Gmina Dobra realizuje w ramach Budżetu Obywatelskiego projekt inwestycyjny zatytułowany „Park Rodzinny im. św. Jana Pawła II w Wołczkowie”.

– Na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki – informuje Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.