reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Trwa analiza złożonych ofert na opracowanie dokumentacji projektowej nowego połączenia drogowego

Trwa analiza złożonych ofert w przetargu, na opracowanie dokumentacji projektowej, ogłoszonym pod koniec ubiegłego roku przez Gminę Dobra.

Przypomnijmy, że gmina Dobra przygotowuje się do budowy nowego połączenia drogowego miejscowości Bezrzecze i Wołczkowo z miastem Szczecin.

– Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki porozumieniu, które zostało w ubiegłym roku podpisane z przedstawicielami Wojska Polskiego – przypomina Teresa Dera, wójt gminy Dobra. – Budowa alternatywnej drogi ma na celu odciążenie obecnych dróg prowadzących do Szczecina, które w godzinach komunikacyjnego szczytu są zakorkowane – tłumaczy wójt.

Projekt budowlany nowego połączenia drogowego miejscowości Bezrzecze i Wołczkowo z miastem Szczecin o długości około 3,4 kilometra od ul. Lipowej w Wołczkowie do ul. Szafera w Szczecinie, ma uwzględniać m.in. infrastrukturę służącą drodze oraz likwidację wszelkich kolizji, biorąc pod uwagę odwodnienie z uwzględnieniem wszelkich zjazdów na przyległe nieruchomości wraz z przeniesieniem majątkowych praw autorskich.

Droga planowana jest po terenach wojskowych, położonych na terenie dwóch gmin: Szczecina i Dobrej.

– Prowadzone rozmowy miały na celu pogodzenie wszystkich stron procesu, tj. zarówno strony samorządowej w zakresie pozyskania możliwie szerokiego pasa terenu od obecnego właściciela gruntu, tak aby pas jezdni możliwie najdalej odsunąć od istniejących zabudowań oraz użytkowników terenów wojskowych w celu utrzymania m.in. strzelnicy – wyjaśnia Teresa Dera.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację