reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ponad 17,5 miliona złotych zaplanowano w budżecie na rok 2022 na drogi gminne

Gmina Dobra w budżecie na rok 2022 zaplanowała prawie 46,5 miliona złotych na inwestycje, z czego ponad 17,5 miliona złotych to środki przeznaczone na inwestycje w drogi gminne.

Miejscowość Wołczkowo i Bezrzecze z lotu ptaka

Najdroższa z planowanych inwestycji drogowych dotyczyć będzie budowy ul. Piaskowej w Wołczkowie, wraz z infrastrukturą oraz przebudową istniejącego rowu melioracyjnego. Planowany koszt to 3 miliony złotych. W Wołczkowie przebudowana zostanie również ul. Malinowa, na której remont zaplanowano w budżecie 1 milion złotych.

2,4 miliona złotych kosztować będzie budowa dróg gminnych na terenie osiedla „Sportowego” w Dobrej. Tylko 100 tysięcy złotych mniej trzeba będzie zapłacić za remont ul. Zgodnej w Mierzynie wraz z infrastrukturą. Kolejną drogą, która zostanie wyremontowana to ul. Komercyjna w Mierzynie. Koszt inwestycji wyniesie 1,1 miliona złotych.

Za kwotę 800 tysięcy złotych wybudowane zostaną drogi na ul. Plenerowej, ul. Projektowej, ul. Porcelanowej i ul. Poetyckiej w Dobrej, natomiast 700 tysięcy złotych zaplanowano na remont kolejnych ulic w Dobrej: Jaworowej, Białej Brzozy, Kasztanowej i Jaśminowej.

Po 500 tysięcy złotych planuje się wydać na budowę ul. Przytulnej w Dobrej wraz z infrastrukturą, modernizację ul. Wesołej oraz ul. Zacisznej w Mierzynie, oraz budowę ul. Azaliowej i Perłowej w Bezrzeczu.

Blisko 800 tysięcy złotych pochłonie budowa chodników na ul. Zeusa w Mierzynie, ul. Parkowej w Bezrzeczu oraz w Rzędzinach.

W budżecie gminy zaplanowano również budowę kolejnych ścieżek rowerowych – z Buku do przejścia granicznego w Lubieszynie za kwotę 700 tysięcy złotych oraz z Mierzyna do granicy państwa (za kwotę 50 tysięcy złotych) i od ul. Łukasińskiego do ul. Weleckiej (za kwotę 50 tysięcy złotych).

Powiązany Artykuł:

Gmina Dobra: projekt budżetu z nadwyżką budżetową

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.