Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Dobra chce zabezpieczyć Mierzyn przed podtopieniami

Jak poinformowała wójt Teresa Dera – Gmina Dobra zainwestuje 15,5 mln złotych w zabezpieczenie miejscowości Mierzyn przed podtopieniami związanymi z intensywnymi opadami deszczu.

Podtopienia w Mierzynie

– W ramach inwestycji wybudowany zostanie kolejny odcinek kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym na terenie byłej oczyszczalni ścieków przy ulicy Spółdzielców – tłumaczy wójt Dera.

Na początku kwietnia gmina podpisała umowę z firmą Musing Bud Sp. z o.o. ze Szczecina, która wygrała przetarg.

Prace budowlane mają potrwać 16 miesięcy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.