reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ponad 15,5 miliona złotych na zabezpieczenie Mierzyna przed podtopieniami

Gmina Dobra chcąc zabezpieczyć miejscowość Mierzyn przed podtopieniami związanymi z intensywnymi opadami deszczu, realizuje wartą ponad 15,5 miliona złotych inwestycję.

Trwa budowa zbiornika retencyjnego w Mierzynie

na zdjęciu: Plac budowy zbiornika retencyjnego przy ul. Spółdzielców w Mierzynie

Aktualnie prowadzone są prace związane z budową zbiornika retencyjnego na terenie byłej oczyszczalni ścieków przy ul. Spółdzielców w Mierzynie.

Inwestycja zakłada rozbiórkę starych elementów oczyszczalni, przebudowę kolidujących odcinków kanalizacji sanitarnej oraz budowę zbiornika retencyjnego wraz z ogrodzeniem i drogę dojazdową do zbiornika.

W ramach inwestycji powstanie również kanalizacja deszczowa w ulicy Topolowej i Wykopaliskowej do ul. Spółdzielców.

Prace potrwają około 16 miesięcy. Planowany termin ich ukończenia zaplanowano na 24 lipca 2023 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.