Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Blisko 10 milionów złotych Gmina Dobra zapłaci za budowę sieci kanalizacji deszczowej w Mierzynie

Blisko 10 milionów złotych Gmina Dobra zapłaci za budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym zlokalizowanym w Mierzynie. Połowę tej kwoty otrzymała w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Trwa budowa zbiornika retencyjnego w Mierzynie

na zdjęciu: Osiedle w Mierzynie w sąsiedztwie terenu rekreacyjnego Mierzynianka

Wody deszczowe będą odprowadzane z rejonu ulic Kolorowej i Mierzyńskiej.

W zakres inwestycji wchodzą m.in.: budowa sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, budowa rurociągu tłocznego i budowa zbiornika retencyjnego.

Inwestycja ma na celu zabezpieczenie Mierzyna przed podtopieniami związanymi z intensywnymi opadami deszczu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.