reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Jest przetarg na opracowanie dokumentacji dot. budowy szkoły w Dołujach

W Dołujach powstanie szkoła podstawowa. Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Nowy budynek ma jednorazowo pomieścić 350 uczniów.

Projekt szkoły podstawowej w Dołujach

na zdjęciu: Wizualizacja szkoły podstawowej w Dołujach

– Zakres zamówienia obejmuje też uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – mówi wójt gminy Dobra Teresa Dera. – Nowy budynek szkoły podstawowej w Dołujach będzie się mieścił na działce inwestycyjnej o powierzchni 13.598 m², zlokalizowanej pomiędzy ulicami Piękną, Jaguara, Wilczą i Sobolową – dodaje.

To już kolejna tego typu inwestycja w gminie Dobra. W 2013 roku zbudowano szkołę podstawową w Mierzynie. Cztery lata później rozbudowano szkolny budynek w Bezrzeczu, a w 2018 roku zakończyła się rozbudowa szkoły w Dobrej.

– Gmina wykonała również termomodernizację budynku i rozbudowała szatnię w szkole podstawowej w Rzędzinach – uzupełnia Teresa Dera.

Warto też wspomnieć, że niedawno ruszyły również przygotowania do budowy przedszkola i żłobka w Bezrzeczu.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Urząd Gminy Dobra

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.