Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Przy remizie w Wołczkowie powstanie sala szkoleniowa

Gmina Dobra szykuje się do budowy sali szkoleń specjalistycznych przy remizie OSP w Wołczkowie. To jeden z projektów wybranych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Właśnie został ogłoszony przetarg.

Wizualizacja sali szkoleniowej

na zdjęciu: Wizualizacja sali szkoleniowej

OSP Wołczkowo dysponuje specjalistyczną Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą, wykorzystującą w poszukiwaniach psy ratownicze.

– Szkolenia mają na celu dotarcie do wszystkich uczestników biorących udział w akcjach. Takie podejście pozwala na jeszcze sprawniejsze prowadzenie działań ratowniczych – wyjaśniają strażacy i ratownicy.

Obiekt będzie miał jedno pomieszczenie i będzie przylegał do istniejącej remizy z uwzględnieniem planowanej rozbudowy o garaż oraz zewnętrzny teren szkoleniowy.

– Dodatkowo sala będzie mogła służyć do prowadzenia różnego rodzaju zebrań wiejskich i zajęć środowiskowych – informuje gmina Dobra.

Obecnie przygotowana już została dokumentacja projektowa oraz uzyskano pozwolenie na budowę. Przetarg na budowę zakończy się 6 września.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gmina Dobra/Facebook

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.