Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

W Bezrzeczu powstanie świetlica wiejska

Gmina Dobra na terenie rekreacyjnym przy ul. Górnej w Bezrzeczu zamierza wybudować świetlicę wiejską. Obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie strefy piknikowej i pumptracka.

Bezrzecze

na zdjęciu: teren rekreacyjny w Bezrzeczu, na którym wybudowana zostanie świetlica wiejska

– Do końca października powinien być gotowy projekt wraz z pozwoleniem na budowę świetlicy wiejskiej w Bezrzeczu – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Teren wokół inwestycji będzie zagospodarowany nasadzeniami z wykorzystaniem rozmaitej roślinności.

– Zaplanowaliśmy skwery, chodniki, oświetlenie terenu przy ciągach komunikacyjnych oraz altany i małą architekturę – tłumaczy wójt Dera.

Budowa świetlicy to kolejny etap realizacji koncepcji zagospodarowania centrum Bezrzecza, która zakłada uporządkowanie terenu między ulicami Górną, Miodową i Cynamonową. Docelowo na terenie powstaną strefy sportowa, piknikowa, dziecka, rozrywki, ogrodowo-parkowa i strefa dla zwierząt.

Aktualnie mieszkańcy Bezrzecza mogą korzystać boiska sportowego do koszykówki, Orlika, przebudowanego placu zabaw dla dzieci, pumptracka oraz wybiegu dla psów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.