reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Dobra remontuje swoje drogi

Na terenie gminy Dobra prowadzone są prace budowlane związane z przebudową dróg.

budowa parkingu przy ulicy Granicznej w Dobrej

na zdjęciu: Droga z Wołczkowa w kierunku Dobrej

Aktualnie przebudowywana jest ulica Zgodna w Mierzynie, na którą gmina Dobra pozyskała prawie 3 miliony złotych dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– W Wołczkowie rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Piaskowej. Obecnie koncentrują się one na przebudowie rowu melioracyjnego do Strugi Wołczkowskiej. Roboty ściśle drogowe planowane są w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

Również ta inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Dobra otrzymała ponad 2 miliony złotych.

Gmina Dobra pozyskała niemal 2 miliony złotych na budowę ulic Azaliowej i Perłowej w Bezrzeczu w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład w naborze dedykowanym gminom popegeerowskim. Obecnie dla tego zadania ogłoszony został przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych.

– Również w ramach Rządowego Programu Polski Ład, pozyskaliśmy niemal 5 milionów złotych na realizację drugiego etapu budowy dróg na osiedlu Sportowym w Dobrej – przypomina Kakowski.

Gmina Dobra przygotowuje się do pozyskania kolejnych środków na budowę lub modernizację dróg lokalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W mijającym roku Gmina Dobra na inwestycje związane z budową dróg pozyskała blisko 12 milionów złotych dofinansowania zewnętrznego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.