reklama

Zamkną aleję Brzozową między Przecławiem a Kurowem

Od najbliższego poniedziałku, 16 sierpnia, droga gminna łącząca Przecław z Kurowem będzie nieprzejezdna. Utrudnienia będą związane z budową obwodnicy Przecławia i Warzymic i potrwają do końca przyszłego roku.

Na czas przebudowy wyznaczony zostanie objazd prowadzący przez Smętowice, Siadło Górne oraz Siadło Dolne.

Rozpoczęły się przygotowania pod budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic

W połowie odcinka między Przecławiem a Ustowem wycięto już pierwsze drzewa oraz zabezpieczono pozostałe przed zniszczeniem na czas przyszłej budowy.

W drugim miejscu, zlokalizowanym przy Alei Brzozowej powstaje baza sprzętowa, utwardzono dodatkowy plac manewrowy dla pojazdów budowy oraz rozpoczęto grodzenie terenu. To znak, że wkrótce ruszą pierwsze prace ziemne przy budowie obwodnicy Przecławia i Warzymic.

Dobiegają końca prace w jezdni na odcinku od Szczecina do skrzyżowania na Rajkowo

Do końca tygodnia zakończone zostaną prace w jezdni na odcinku od Szczecina do skrzyżowania na Rajkowo. Po ich zakończeniu na wskazanym odcinku przywrócony zostanie ruch pojazdów.

– Inwestycja realizowana jest zgodnie z obowiązującym harmonogramem – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Trwa przebudowa drogi powiatowej Stobno – Szczecin

Trwa przebudowa drogi powiatowej Stobno – Szczecin. Aktualnie wykonywana jest kanalizacja sanitarna oraz prace związane z przekładaniem sieci energetycznej.

– Na jednym, prawym pasie ruchu wykonywane są roboty drogowe, polegające na układaniu warstw konstrukcyjnych nawierzchni na odcinku od ul. Okulickiego do skrzyżowania z drogą do Rajkowa – informuje Łukasz Mielnik, rzecznik prasowy firmy Strabag.

Kołbaskowo na liście rządowego programu budowy 100 obwodnic

Najpóźniej do 2030 roku na terenie kraju ma powstać 100 obwodnic, w tym dziewięć na terenie województwa zachodniopomorskiego. Trzy z nich na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Mowa o obwodnicach Stargardu, Gryfina i Kołbaskowa.

Na terenie powiatu polickiego powstać ma obwodnica Kołbaskowa. Podstawowym celem jej budowy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na drodze krajowej nr 13. Kwestia ta będzie powiązana ze skierowaną już do realizacji obwodnicą Przecławia i Warzymic. Obwodnica nawiąże również do nowego planowanego węzła drogowego na przecięciu z autostradą A6. 6-kilometrowa obwodnica kosztować ma około 166 milionów złotych.

Trwa przebudowa ulicy Cedrowej

Trwa przebudowa ulicy Cedrowej, czyli tak zwanej drogi przez szklarnie w rejonie Warzymic. Prace rozpoczęte zostały od strony ul. Krygiera, choć stary asfalt został zerwany już na całym odcinku. Inwestycja ma zostać ukończona 30 listopada 2020 roku.

Nowa droga, której całkowita długość wynosi 1,1 kilometra, będzie miała 6 metrów szerokości. Powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, wybudowana zostanie również sieć wodociągowa oraz kanalizacja deszczowa.

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Stobno-Szczecin

Rozpoczęła się przebudowa drogi Stobno–Szczecin na terenie gminy Kołbaskowo.

– Plac budowy przekazaliśmy wykonawcy 9 stycznia – powiedziała Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.