Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

W gminie Kołbaskowo powstaje droga gminna przebiegająca wzdłuż drogi krajowej

Trwa budowa drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w Warzymicach. To kontynuacja remontu ulicy Cedrowej, która ma ułatwić komunikację ze Szczecinem.

– Dążymy do tego, aby w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych, odciążająca zatłoczoną „trzynastkę” – podkreśla Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. – Wyremontowaliśmy już ulicę Cedrową, a teraz do tej drogi musimy dobudować jeszcze drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13 – dodaje wójt.

Przebieg drogi rozpocznie się przy końcu ulicy Rekreacyjnej i pobiegnie równolegle wzdłuż drogi krajowej nr 13 do włączenia w ulicę Cedrową.

– Myślę, że dla kierowców, mieszkańców naszej gminy, to będzie istotny skrót, nie trzeba będzie stać w korku przy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Do Rajkowa. Ruch rozłoży się na dwie nitki, dzięki czemu powinien się upłynnić. Przejazd w kierunku centrum Szczecina nie będzie już tak problematyczny, jak ma to miejsce teraz – tłumaczy Małgorzata Schwarz.

Zakres robót obejmuje budowę drogi o długości 630 metrów i szerokości 6 metrów o nawierzchni z kostki betonowej, a także budowę kanalizacji deszczowej, budowę sieci wodociągowej, budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznych, a także budowę i przebudowę infrastruktury teletechnicznej.

Koniec prac zaplanowano na połowę 2022 roku.

Gmina Kołbaskowo w kolejnych latach ma w planach budowę kolejnych dróg, których zadaniem będzie odciążenie ruchu w kierunku centrum Szczecina.

– Planujemy również budowę drogi z węzła Będargowo na planowanej zachodniej obwodnicy Szczecina w kierunku Ostoi i dalej Szczecina. Budowana jest już droga z Przecławia do węzła na obwodnicy Przecławia i Warzymic. W planach jest też droga z węzła na obwodnicy dalej do Ustowa – wymienia Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy Kołbaskowo

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.