reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Gmina Kołbaskowo uzbraja swoje tereny inwestycyjne

Gmina Kołbaskowo ogłosiła przetarg na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w przygranicznym Rosówku. Otwarcie ofert zaplanowano na 2 sierpnia br.

Gmina Kołbaskowo uzbraja swoje tereny inwestycyjne

– Projekt pod nazwą „Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Kołbaskowo poprzez kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w miejscowości Rosówek w obrębie Kamieniec” dotyczy budowy wewnętrznej infrastruktury komunikacyjnej, w tym sieci kanalizacji deszczowej oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej – tłumaczy Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.

Wspomniane tereny stanowią nieużytki i położone są na terenach inwestycyjnych Gminy Kołbaskowo, które są bezpośrednio połączone z drogą krajową nr 13 i dalej przez węzeł „Szczecin-Zachód” połączone z autostradą A6 oraz drogą szybkiego ruchu S3.

W ramach planowanych prac powstaną m.in. nowe drogi gminne o długości około 1,8 kilometra wraz z zjazdami oraz parking. Przebudowany zostanie również fragment ciągu pieszo-rowerowego, zjazd z drogi krajowej nr 13, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikiem retencyjnym, przepompownią wód deszczowych, jej zasilaniem, oświetleniem i drogą dojazdową oraz wybudowana kanalizacja drenażowa i kanalizacja sanitarna.

Kosztorys zadania oscyluje wokół 20 milionów złotych. 9 milionów złotych pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.