reklama
reklama

Obwodnica Warzymic i Przecławia coraz bliżej. Widać coraz więcej efektów prac

Trwa budowa obwodnicy Warzymic i Przecławia. Roboty drogowe i mostowe przekroczyły już półmetek.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: Budowana obwodnica Warzymic i Przecławia

Aktualnie trwają prace związane z podbudową jezdni na kolejnym odcinku trasy, powstają nasypy oraz wiadukty. Jeden z obiektów mostowych jest deskowany i zbrojony. Łącznie ma powstać 6,5 km drogi omijającej Przecław oraz Warzymice.

– Obwodnica Przecławia i Warzymic rozpocznie się od ronda imienia Hermana Hackena, będzie biegła w kierunku południowym – zachodnim omijając od wschodu miejscowości Przecław i Warzymice. W rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 13 z drogą do Siadła Górnego obwodnica wejdzie w korytarz istniejącej DK nr 13. W tym miejscu będzie zlokalizowane połączenie z planowaną Zachodnią Obwodnicą Szczecina. Następnie nowa trasa skręci na południe łącząc się z autostradą A6 poprzez nowy węzeł Kołbaskowo, zlokalizowany około 1,2 km na wschód od istniejącego węzła drogowego Kołbaskowo (który zostanie zlikwidowany) – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Równolegle powstaje blisko 1,5-kilometrowa droga gminna z Ustowa do węzła "Przecław" na powstającej obwodnicy.

– Ta droga, wraz z budowaną już inną drogą gminną od istniejącej dk13 do węzła „Przecław”, będą bardzo istotne z punktu widzenia mieszkańców naszej gminy i aglomeracji szczecińskiej. Odciążą ruch z istniejącej „trzynastki” i pozwolą na włączenie się do budowanej obwodnicy, która poprowadzi dalej do autostrady A6, drogi ekspresowej S3 czy do Szczecina – mówi wójt gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.

Budowa obwodnicy jest podzielona na dwa etapy: odcinek od ronda Hakena do węzła Siadło Górne (bez węzła) oraz odcinek od węzła Siadło Górne (z węzłem) do węzła Szczecin Zachód. Wartość całkowita inwestycji wynosi blisko 86 milionów złotych.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację