reklama
reklama

GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji ZRID w sprawie budowy obwodnicy Kołbaskowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła o wydanie ZRID, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, w tym przypadku budowę obwodnicy Kołbaskowa.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: Budowana obwodnica Warzymic i Przecławia

– Złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji ZRID dla tego zadania – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowa droga będzie miała długość 5,6 kilometra i zgodnie z planem ruch tranzytowy będzie omijał miejscowość Kołbaskowo już w 2026 roku.

– Projekt obwodnicy Kołbaskowa będzie gotowy w tym roku. W drugiej połowie tego roku planujemy złożyć wniosek o wydanie decyzji ZRID. Po uzyskaniu tej decyzji planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji – powiedział na początku roku Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Kołbaskowa ma być drogą jednojezdniową. Rozpocznie się kilkaset metrów od granicy polsko-niemieckiej w Rosówku. Ominie od wschodu Kołbaskowo i włączy się w nowy węzeł drogowy „Szczecin Zachód” na autostradzie A6, który ma powstać w ramach budowy drugiego etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic.

Obwodnica Kołbaskowa powstanie w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację