reklama

reklama
reklama

Na obwodnicy Przecławia trwają roboty bitumiczne

Na budowie obwodnicy Przecławia prowadzone są obecnie roboty bitumiczne.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: Budowana obwodnica Warzymic i Przecławia

– Aktualnie na obu jezdniach ułożono ponad 5 kilometrów podbudowy bitumicznej – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Realizowane są również pozostałe roboty w tym roboty ziemne na początkowym odcinku trasy.

Jak informuje GDDKiA w Szczecinie – obwodnica Przecławia i Warzymic rozpocznie się od ronda imienia Hermana Hackena, będzie biegła w kierunku południowym – zachodnim omijając od wschodu miejscowości Przecław i Warzymice.

W rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 13 z drogą do Siadła Górnego obwodnica wejdzie w korytarz istniejącej DK nr 13. W tym miejscu będzie zlokalizowane połączenie z planowaną Zachodnią Obwodnicą Szczecina. Następnie nowa trasa skręci na południe, łącząc się z autostradą A6 poprzez nowy węzeł Kołbaskowo, zlokalizowany około 1,2 kilometra na wschód od istniejącego węzła drogowego Kołbaskowo (który docelowo zostanie zlikwidowany).

Budowa obwodnicy jest podzielona na dwa etapy: odcinek od ronda Hakena do węzła Siadło Górne (bez węzła) oraz odcinek od węzła Siadło Górne (z węzłem) do węzła Szczecin Zachód. Wartość całkowita inwestycji wynosi blisko 86 milionów złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: GDDKiA w Szczecinie

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację