reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Trwa odbudowa trzebieskiej promenady [zdjęcia]

W Trzebieży trwają prace budowlane polegające na odbudowie spalonej pod koniec listopada 2018 roku promenady. Jak zaznaczył zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański, promenada będzie posadowiona kilka centymetrów niżej, dzięki czemu zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi uda się uniknąć instalacji metalowych barierek.

– Promenada posadowiona zostanie parę centymetrów niżej, przez co nie będzie konieczności instalowania barierek zabezpieczających – mówi Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic.

Ministerstwo infrastruktury potwierdza: są duże opóźnienia w budowie SKM do Polic

Najprawdopodobniej dopiero w 2023 r. pojadą do Polic pociągi w ramach powstającej Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Ministerstwo infrastruktury przyznaje, że inwestycja ma duże opóźnienia - pierwotnie nowe połączenia miały zostać uruchomione na przełomie 2021 i 2022 r.

Interpelację w tej sprawie złożył poseł Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka. W cytowanej przez portal Rynek Kolejowy odpowiedzi ministerstwo infrastruktury poinformowało, że kilkukrotnie wzywało wykonawcę do wykonywania ustalonych zadań oraz informowało o ewentualnych konsekwencjach niewywiązywania się z umowy. Firma Trakcja wykonała jedynie część ze wskazanych poleceń, i to przy przekroczeniu ustalonych przez zleceniodawcę terminów. Na ten moment na trasie kolejowej łączącej Szczecin i Police od kilku miesięcy widoczny jest zastój w pracach. Ponadto poinformowano, że PKP PLK już od jakiegoś czasu przekazuje płatności bezpośrednio do podwykonawców.

Zakończono przebudowę ul. Szczecińskiej w Tanowie

Przebudowa ul. Szczecińskiej w Tanowie w ciągu Drogi Wojewódzkiej nr 115 została już zakończona. Inwestycja objęła budowę nowego ronda, chodników, infrastruktury dla rowerzystów, bezpieczniejszych przejść dla pieszych, kanalizacji deszczowej. Całość kosztowała ponad 20 mln złotych.

Projekt był realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA, który wspiera inwestycje i przedsięwzięcia na obszarze przygranicznym. Jak mówi marszałek Olgierd Geblewicz, program współpracy transgranicznej jest obecny w zachodniopomorskich projektach od 2005 r., gdy przeprowadzono kompleksowy remont mostu w Gryfinie na Odrze Wschodniej. Do tej pory w ten sposób zrealizowano dziewięć inwestycji. Kolejną jest właśnie zakończona przebudowa ul. Szczecińskiej w Tanowie w ciągu DW nr 115. Wykonawcą robót budowlanych była firma Strabag.

Gmina Police przekazała ponad 700 tys. zł na odbudowę promenady w Trzebieży

Spalona w listopadzie 2018 r. promenada w Trzebieży ma zostać odbudowana. We wtorek radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę zmieniającą budżet i przekazującą ponad 700 tysięcy złotych na ten cel.

Za przyjęciem uchwały zmieniającej budżet głosowało 15 radnych, pięcioro wstrzymało się od głosu.

Utrudnienia na mieszkańców w związku z przebudową ul. Polnej w Trzebieży

W związku z przebudową ul. Polnej w Trzebieży, do 28 maja przyszłego roku wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu drogowego.

– Ze względu na konieczność wybudowania kolektora kanalizacji deszczowej ulica zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów – informuje Urząd Miejski w Policach.

Pokazano wizualizacje rewitalizacji terenu nad Łarpią

Teren nad Łarpią w Policach ma zostać zrewitalizowany. Umowa zapewniająca dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego została w czwartek podpisana w Urzędzie Miejskim w Policach. Tymczasem pokazano pierwsze wizualizacje projektu.

Dzięki inwestycji obszar położony nad Łarpią zyska znaczenie społeczne, gospodarcze, edukacyjne, kulturalne i rekreacyjne. W ramach fazy inwestycyjnej projektu zatrudnione zostaną dwie osoby zamieszkujące teren objęty inwestycją. Z kolejnym 10 mieszkańcami zostaną podpisane umowy wolontariackie.

Rozpoczynają się prace nad rewitalizacją Łarpii

Rozpoczęły się prace nad rozbudową terenów rekreacyjnych nad Łarpią, której celem jest rewitalizacja i rewaloryzacja tego obszaru.

W planach jest m.in. budowa ciągu pieszo-rowerowego od ulicy Goleniowskiej do ulicy Konopnickiej oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Goleniowskiej na odcinku między ul. Wojska Polskiego i mostem na Łarpii. Powstanie równieź ciąg pieszo-rowerowy przystosowany do ruchu samochodów, które będą mogłu podjechać do brzegu w celu zwodowania małych jednostek wodnych, takich jak kajaki czy łodzie. Powstaną tzw. strefy funkcjonalne - tj. strefa relaksu, dziecka, szachistów, usług, integracji oraz aktywności fizycznej.