reklama

reklama
reklama

Gmina Police rozmawia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad

Gmina Police prowadzi rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie w sprawie planowanej budowy obwodnicy Polic.

Spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

na zdjęciu: Spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

Na spotkaniu w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie omawiane były kwestie związane z poprawą dojazdu do przyszłego węzła Police Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu drogi S6.

Na stacji kolejowej w Policach trwa rozbiórka peronu pierwszego

Na terenie dawnego dworca kolejowego w Policach prowadzone są prace budowlane.

Rozbiórka peronu pierwszego na dworcu w Policach

na zdjęciu: Prowadzona jest rozbiórka peronu pierwszego

– Roboty na stacji w Policach są prowadzone w ramach inwestycji budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – mówi Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Gmina Police rozbudowuje infrastrukturę drogową w Policach

Gmina Police rozbudowuje infrastrukturę drogową na terenie Polic na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z dwoma przystankami na terenie miasta.

Budowa ronda przy ul. Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: Budowa ronda przy ul. Piłsudskiego w Policach

W ramach rozbudowy infrastruktury drogowej w Policach na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej planowana jest m.in. budowa węzła przesiadkowego w rejonie projektowanego przystanku Police Piłsudskiego. Przebudowany zostanie również fragment ulicy Piłsudskiego.

Gmina Police z dużym dofinansowaniem do budowy obwodnicy Polic

Aż 245 milionów złotych bezzwrotnego dofinansowania trafi do Gminy Police. Pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych będą przeznaczone na budowę obwodnicy Polic.

okolice Polic

Obwodnica Polic będzie drogą dojazdową do Zachodniego Obejścia Szczecina. Jej budowa jest konieczna, aby wyprowadzić z miasta ruch samochodów jadących z północnych dzielnic Szczecina.

Rusza budowa ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Policach przekłada instalacje podziemne w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego oraz Wkrzańskiej, pod rozpoczynającą się inwestycję budowy ronda.

Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach

na zdjęciu: Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach

Budowa ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej jest związana z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Oferta na budowę ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej wyższa niż planowano

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz poinformował, że w lipcu wszczęte zostały postępowania przetargowe dotyczące kluczowych inwestycji na terenie gminy Police.

Ulica Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: U zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej powstanie nowe rondo

Wśród nich znalazła się m.in. ta związana z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli budowa nowego ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej.

Przebudowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach będzie kosztowała więcej

Radni Rady Miejskiej w Policach podjęli uchwałę dotyczącą zmian budżetowych, wśród których znalazło się m.in. zwiększenie środków na przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach o kwotę 5,2 miliona złotych. Całkowity koszt przebudowy sięgnie blisko 22 milionów złotych.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach

na zdjęciu: Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Przypomnijmy, że inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład w kwocie 15,3 miliona złotych. Brakujące środki pochodzić będą z budżetu Gminy Police.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.