patronat medialny
reklama

Na dniach ruszy przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Wkrzańskiej

Na dniach ma zostać ogłoszony przetarg na budowę ronda, które zastąpi obecne skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach. Inwestycja ta zostanie przeprowadzona w ramach przygotowania infrastruktury wokół planowanego przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej Police-Dąbrówka.

skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Wkrzańskiej

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, pierwsze prace w tym miejscu mają ruszyć w połowie roku. Podczas budowy ronda Urząd Miejski w Policach nie planuje zamykania ruchu pod wiaduktem kolejowym nad ul. Piłsudskiego.

Zobacz jakie inwestycje znalazły się w przyjętym przez radnych budżecie gminy Police

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański zaprezentował plany inwestycyjne na rok 2022.

Miasto Police z drona

Gmina Police zaplanowała wydatki inwestycyjne na poziomie nieco ponad 45 milionów złotych, z czego blisko 24 miliony złotych pochodzić będą ze środków budżetowych, ponad 13 milionów złotych z dotacji oraz ponad 6 milionów złotych ze środków pomocowych.

Diakun: samorządy aglomeracji szczecińskiej nie ufają rządowi ws. obwodnicy Szczecina

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach burmistrz Polic odniósł się do kierowanych przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości zarzutów braku aktywności ws. przygotowywania infrastruktury towarzyszącej planowanej budowie Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach

Władysław Diakun w odczytanym przez siebie oświadczeniu przybliżył historię koncepcji budowy zachodniej obwodnicy Szczecina, która rozpoczęła się w 2007 roku od podpisania porozumienia między województwem zachodniopomorskim, gminą Police, powiatem polickim, gminą Goleniów oraz gminą Miasto Szczecin ws. realizacji w 2008 roku studium wykonalności Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina. Zwrócił uwagę na to, że do tej pory temat wracał w czasie kampanii wyborczej, założenia były wielokrotnie zmieniane, a terminy niedotrzymywane.

Dziś ponownie zamkną ul. Jasienicką. Trwa budowa estakady

Trwa budowa konstrukcji stalowej estakady, która przetnie ul. Jasienicką w Policach w rejonie między skrzyżowaniem z ul. Kuźnicką oraz zjazdu do oczyszczalni ścieków Grupy Azoty Police. W związku z tym przez kilka godzin w nocy z 8 na 9 grudnia ten odcinek drogi wojewódzkiej nr 114 będzie wyłączony z użytkowania.

Budowa Polimerów Police

Droga pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kuźnicką a zjazdem do oczyszczalni ścieków będzie zamknięta od godz. 23:05 w środę do godz. 4:00 w czwartek. Objazd nieprzejezdnego odcinka drogi wytyczono przez ul. Kuźnicką oraz ul. Piotra i Pawła.

Jakie inwestycje zaplanowano w przyszłorocznym budżecie gminy Police? Sprawdziliśmy

W planach budżetowych gminy Police na przyszły rok znalazły się środki na budowę infrastruktury drogowej na terenie Polic na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, a także budowę Przystanku Police Piłsudskiego. Na obie inwestycje zabezpieczono fundusze w kwocie ponad 8 milionów złotych.

Miasto Police z lotu ptaka

Środki mają być przeznaczone na rozpoczęcie robót budowlanych związanych z budową infrastruktury drogowej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej oraz ulicy Siedleckiej w Policach.

Trwa rewitalizacja terenów nad rzeką Łarpia [zdjęcia]

Na terenie przyległym do rzeki Łarpi powstaje miejsce wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. pomosty spacerowe, punkty widokowe oraz miejsca do wędkowania z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

Powstała już metalowa konstrukcja pomostów, którą poprzedziła wymiana gruntu, ponieważ istniało realne zagrożenie jego osunięcia.

Ulica Polna w Trzebieży oficjalnie otwarta!

Ulica Polna w Trzebieży jest już wyremontowana. W czwartek w południe oficjalnie otwarty został 800-metrowy odcinek drogi prowadzącej w kierunku trzebieskiej plaży.

Uroczystego otwarcia nowo wyremontowanej drogi dokonali wspólnie wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, burmistrz Polic Władysław Diakun, sołtys Trzebieży Małgorzata Siemianowska, a także inni zaproszeni goście. W tym gronie nie zabrakło również mieszkańców Trzebieży.

Gmina Police ma problemy z przejęciem działki pod budowę infrastruktury SKM

W ubiegłym roku gmina Police miała bezpłatnie przejąć trzyhektarową działkę wzdłuż torów kolejowych w Policach, na której docelowo ma powstać infrastruktura będąca częścią projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Niestety w międzyczasie ujawnione zostały roszczenia osób trzecich do tego terenu. Finał sprawy spodziewany jest dopiero jesienią tego roku.

Informację na ten temat przekazał zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Pod koniec ubiegłego roku roszczenia te miały zostać przedawnione, a działka nieodpłatnie miała trafić w ręce gminy. Tak się jednak nie stało. Jak zapewnił Pisański, kilka tygodni temu podpisane zostało porozumienie z poznańską spółką PKP, które uwzględnia wspomniane roszczenia. Teraz całość musi zostać zaakceptowana przez warszawską centralę PKP oraz przez właściwego ministra. Gmina Police spodziewa się, że formalności zostaną dopełnione dopiero jesienią tego roku.