Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 79 240 | Zgonów: 2 293 | Wyzdrowiało: 64 302


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 391 | Zgonów: 30

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 35 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 20 września 2020 roku, godzina: 11.00 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Pokazano wizualizacje rewitalizacji terenu nad Łarpią

Teren nad Łarpią w Policach ma zostać zrewitalizowany. Umowa zapewniająca dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego została w czwartek podpisana w Urzędzie Miejskim w Policach. Tymczasem pokazano pierwsze wizualizacje projektu.

Dzięki inwestycji obszar położony nad Łarpią zyska znaczenie społeczne, gospodarcze, edukacyjne, kulturalne i rekreacyjne. W ramach fazy inwestycyjnej projektu zatrudnione zostaną dwie osoby zamieszkujące teren objęty inwestycją. Z kolejnym 10 mieszkańcami zostaną podpisane umowy wolontariackie.

Rozpoczynają się prace nad rewitalizacją Łarpii

Rozpoczęły się prace nad rozbudową terenów rekreacyjnych nad Łarpią, której celem jest rewitalizacja i rewaloryzacja tego obszaru.

W planach jest m.in. budowa ciągu pieszo-rowerowego od ulicy Goleniowskiej do ulicy Konopnickiej oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Goleniowskiej na odcinku między ul. Wojska Polskiego i mostem na Łarpii. Powstanie równieź ciąg pieszo-rowerowy przystosowany do ruchu samochodów, które będą mogłu podjechać do brzegu w celu zwodowania małych jednostek wodnych, takich jak kajaki czy łodzie. Powstaną tzw. strefy funkcjonalne - tj. strefa relaksu, dziecka, szachistów, usług, integracji oraz aktywności fizycznej.

ZWiK ogłosił przetarg na na pierwszy etap budowy sieci sanitarnej w miejscowości Tanowo

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach ogłosił przetarg na pierwszy etap budowy sieci sanitarnej w miejscowości Tanowo. Oferty można składać do końca lipca br.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót polegających na budowie sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tanowo i Witorza (sieć kanalizacyjno–tłoczna z przepompowniami) wraz z odcinkami przyłączy zakończonymi studnią na terenie przyłączanej nieruchomości.

Kończy się budowa ścieżki rowerowej do Trzebieży

Jeszcze w maju ma zostać zakończona budowa ścieżki rowerowej od przejazdu kolejowego w Niekłończycy do ulicy Brzozowej w Trzebieży. To nie koniec dobrych informacji dla rowerzystów - kolejny, ostatni już odcinek ma zostać oddany w czerwcu.

W maju ma zostać ukończony blisko 4-kilometrowy odcinek drogi dla rowerów, który ma połączyć Niekłończycę z Trzebieżą. Jego koszt wyniesie 2,65 mlliona złotych. Z kolei etap, który ma zostać zakończony w czerwcu, obejmuje 2-kilometrowy odcinek sięgający do szkoły w Niekłończycy. Koszt tej części inwestycji wyniesie 1,4 miliona złotych.

Rondo w Tanowie nabrało kształtu! Zniknął też ruch wahadłowy

Budowane rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 114 i 115 w Tanowie nabrało kształtów. Jak widać na załączonym obrazku, ułożona została już pierwsza warstwa asfaltu.

Zlikwidowany został ruch wahadłowy, dzięki czemu ruch w tym miejscu odbywa się płynnie. W dalszym ciągu obowiązuje objazd do miejscowości Tanowo oraz Dobieszczyn przez ulicę Policką.

Rozpoczęła się budowa ronda w Tanowie

Dzisiaj rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 114 i 115 w Tanowie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Dojazd do Dobieszczyna lub Tanowa od strony Polic lub Szczecina odbywa się ulicą Policką. Wyjazd ulicą Szczecińską w kierunku Szczecina – tylko dla autobusów komunikacji miejskiej. Firma realizująca inwestycję ustawiła już odpowiednie znaki informujące kierowców.

Tunel Police-Święta będzie miał aż 5 kilometrów długości

Nie 3,5 km jak pierwotnie planowano, a 5 km długości będzie miał tunel łączący Police z miejscowością Święta.

– Zgodnie z wybranym rozwiązaniem tunel będzie się rozpoczynał zaraz za węzłem Police, który zlokalizowany będzie w rejonie przecięcia ulic Piotra i Pawła oraz Kuźnickiej przy Zakładach Chemicznych w Policach – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej w Tanowie

Trwa przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 115 w Tanowie. Aktualnie prowadzone są prace na ul. Szczecińskiej. Cały odcinek remontowanej drogi wynosi około 2,4 kilometra długości.

– Przebudowa drogi była konieczna z uwagi na rosnący ruch i występującą tu kolizję ruchu miejscowego i tranzytowego o charakterze międzynarodowym – informuje Anna Radziwonowicz z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.