reklama

Trwa rewitalizacja terenów nad rzeką Łarpia [zdjęcia]

Na terenie przyległym do rzeki Łarpi powstaje miejsce wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. pomosty spacerowe, punkty widokowe oraz miejsca do wędkowania z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

Powstała już metalowa konstrukcja pomostów, którą poprzedziła wymiana gruntu, ponieważ istniało realne zagrożenie jego osunięcia.

Ulica Polna w Trzebieży oficjalnie otwarta!

Ulica Polna w Trzebieży jest już wyremontowana. W czwartek w południe oficjalnie otwarty został 800-metrowy odcinek drogi prowadzącej w kierunku trzebieskiej plaży.

Uroczystego otwarcia nowo wyremontowanej drogi dokonali wspólnie wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, burmistrz Polic Władysław Diakun, sołtys Trzebieży Małgorzata Siemianowska, a także inni zaproszeni goście. W tym gronie nie zabrakło również mieszkańców Trzebieży.

Gmina Police ma problemy z przejęciem działki pod budowę infrastruktury SKM

W ubiegłym roku gmina Police miała bezpłatnie przejąć trzyhektarową działkę wzdłuż torów kolejowych w Policach, na której docelowo ma powstać infrastruktura będąca częścią projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Niestety w międzyczasie ujawnione zostały roszczenia osób trzecich do tego terenu. Finał sprawy spodziewany jest dopiero jesienią tego roku.

Informację na ten temat przekazał zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Pod koniec ubiegłego roku roszczenia te miały zostać przedawnione, a działka nieodpłatnie miała trafić w ręce gminy. Tak się jednak nie stało. Jak zapewnił Pisański, kilka tygodni temu podpisane zostało porozumienie z poznańską spółką PKP, które uwzględnia wspomniane roszczenia. Teraz całość musi zostać zaakceptowana przez warszawską centralę PKP oraz przez właściwego ministra. Gmina Police spodziewa się, że formalności zostaną dopełnione dopiero jesienią tego roku.

Rozpoczęła się przebudowa Skate Parku w Policach

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe Skate Parku zlokalizowanego przy ul. Piaskowej 97 w Policach.

Przypomnijmy, że rojekt przebudowy obiektu zwyciężył w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego w roku 2020, uzyskując 625 głosów.

Skarb Państwa chce przejąć akcje TRAKCJI. Uda się dokończyć Szczecińską Kolej Metropolitarną?

Skarb Państwa chce odkupić od hiszpańskiej firmy Comsa akcje spółki TRAKCJA S.A., która jest głównym wykonawcą realizującym kolejową część budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Ma to pomóc w dokończeniu inwestycji - z uwagi na problemy finansowe TRAKCJI prace przez ostatnie miesiące niemalże stały w miejscu.

W poniedziałek Agencja Rozwoju Przemysłu poinformowała o zawarciu niewiążącego porozumienia ze spółką Comsa dotyczącego przede wszystkim nabycia przez ARP lub podmiot kontrolowany bezpośrednio lub pośrednio przez Skarb Państwa lub inny podmiot wskazany przez ARP, zaakceptowany wcześniej przez COMSA, wszystkich akcji i obligacji TRAKCJI posiadanych w danym momencie przez tę hiszpańską firmę. Łącznie państwo przejęłoby w ten sposób 32,85 procent akcji, co pozwoliłoby na znaczące zwiększenie kontroli nad przebiegiem budowy SKM.

Skate Park w Policach zostanie przebudowany! Jest już wykonawca

Gmina Police wyłoniła firmę, która przebuduje zlokalizowany na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Piaskowej – Skate Park.

Projekt przebudowy obiektu zwyciężył w Polickim Budżecie Obywatelskim w roku 2020, uzyskując 625 głosów.

Trwa odbudowa trzebieskiej promenady [zdjęcia]

W Trzebieży trwają prace budowlane polegające na odbudowie spalonej pod koniec listopada 2018 roku promenady. Jak zaznaczył zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański, promenada będzie posadowiona kilka centymetrów niżej, dzięki czemu zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi uda się uniknąć instalacji metalowych barierek.

– Promenada posadowiona zostanie parę centymetrów niżej, przez co nie będzie konieczności instalowania barierek zabezpieczających – mówi Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic.

Ministerstwo infrastruktury potwierdza: są duże opóźnienia w budowie SKM do Polic

Najprawdopodobniej dopiero w 2023 r. pojadą do Polic pociągi w ramach powstającej Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Ministerstwo infrastruktury przyznaje, że inwestycja ma duże opóźnienia - pierwotnie nowe połączenia miały zostać uruchomione na przełomie 2021 i 2022 r.

Interpelację w tej sprawie złożył poseł Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka. W cytowanej przez portal Rynek Kolejowy odpowiedzi ministerstwo infrastruktury poinformowało, że kilkukrotnie wzywało wykonawcę do wykonywania ustalonych zadań oraz informowało o ewentualnych konsekwencjach niewywiązywania się z umowy. Firma Trakcja wykonała jedynie część ze wskazanych poleceń, i to przy przekroczeniu ustalonych przez zleceniodawcę terminów. Na ten moment na trasie kolejowej łączącej Szczecin i Police od kilku miesięcy widoczny jest zastój w pracach. Ponadto poinformowano, że PKP PLK już od jakiegoś czasu przekazuje płatności bezpośrednio do podwykonawców.