reklama
reklama

Jakie inwestycje zaplanowano w przyszłorocznym budżecie gminy Police? Sprawdziliśmy

W planach budżetowych gminy Police na przyszły rok znalazły się środki na budowę infrastruktury drogowej na terenie Polic na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, a także budowę Przystanku Police Piłsudskiego. Na obie inwestycje zabezpieczono fundusze w kwocie ponad 8 milionów złotych.

Miasto Police z lotu ptaka

Środki mają być przeznaczone na rozpoczęcie robót budowlanych związanych z budową infrastruktury drogowej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej oraz ulicy Siedleckiej w Policach.

Na budowę budynku komunalnego przy ul. Niedziałkowskiego w Policach zabezpieczono w budżecie gminy Police kwotę 5 milionów złotych. W 2020 roku opracowano dokumentację projektową i uzyskano decyzję o pozwoleniu na budowę.

300 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na dokończenie rozpoczętej w tym roku przebudowy dróg gruntowych w rejonie ulicy Polnej w Trzebieży. Za 100 tysięcy złotych wyremontowana ma zostać nawierzchnia parkingu przy ul. Wróblewskiego w Policach.

150 tysięcy złotych kosztować będzie doposażenie odbudowanej w Trzebieży promenady im. Aleksandra Doby. Urząd Miejski w Policach chce również przebudować część pomieszczeń kondygnacji podziemnej budynku po byłym Gimnazjum nr 3 na potrzeby archiwum urzędowego.

Czwarty etap rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Tanowskiej w Policach kosztować ma 1,5 miliona złotych.

1,5 miliona złotych zabezpieczono na remonty na terenie placówek edukacyjnych. Wyremontowane ma zostać boisko oraz bieżnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Tanowskiej, wygłuszenie pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 5 i 8, a także budowa „Ogrodu Przyjaźni” na terenie placu zabaw Przedszkola Publicznego nr 11.

W budżecie gminy Police na rok 2022 znalazło się również 4,3 miliona złotych na podwyższenie kapitału zakładowego spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach, z przeznaczeniem na zaprojektowanie i budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tanowo i Witorza – etap pierwszy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację