patronat medialny
reklama

Zobacz jakie inwestycje znalazły się w przyjętym przez radnych budżecie gminy Police

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański zaprezentował plany inwestycyjne na rok 2022.

Miasto Police z drona

Gmina Police zaplanowała wydatki inwestycyjne na poziomie nieco ponad 45 milionów złotych, z czego blisko 24 miliony złotych pochodzić będą ze środków budżetowych, ponad 13 milionów złotych z dotacji oraz ponad 6 milionów złotych ze środków pomocowych.

W roku 2022 gmina Police dokapitalizuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach kwotą 4,3 miliona złotych. Środki te posłużą jako wkład własny przy realizacji projektu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w miejscowości Tanowo i Witorza.

Ponad 8 milionów złotych gmina Police przeznaczy na budowę infrastruktury drogowej na terenie Polic na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Z budżetu gminy Police na ten cel przeznaczone zostaną 4 miliony złotych. Planowane jest rozpoczęcie realizacji budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej.

Kolejne 8,5 miliona złotych przeznaczone zostanie na zmianę przebiegu odcinka ul. Siedleckiej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Ponad 4 miliony złotych pochodzić będzie z budżetu gminy Police.

10 milionów złotych kosztować będzie budowa budynku mieszkalnego przy ul. Niedziałkowskiego w Policach. W roku 2022 na ten cel zaplanowano 5 milionów złotych, z czego 4 miliony pochodzić będą z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa – Banku Gospodarstwa Krajowego. Zakończenie prac zaplanowane jest w roku 2023.

Przebudowa i modernizacja sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach w roku 2022 kosztować będzie 7 milion złotych, z czego 5,3 miliona pochodzić będzie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach tej części inwestycji przebudowane zostaną sale kulturalne, hol wystawowy oraz sale edukacji artystycznej.

Gmina Police zaplanowała również 1,5 miliona złotych na rozbudowę cmentarza komunalnego przy ul. Tanowskiej w Policach. Jest to kontynuacja prac rozpoczętych w roku 2021. W ramach rozbudowy uporządkowany zostanie teren o powierzchni ponad 8,8 tysiąca metrów kwadratowych. Powierzchnia przeznaczona pod część grzebalną wyniesie ponad 4 tysiące metrów kwadratowych.

W budżecie gminy na rok 2022 zaplanowano również milion złotych na przebudowę boiska sportowego przy filii Szkoły Podstawowej nr 8, zlokalizowanej przy ul. Tanowskiej w Policach.

Blisko milion złotych gmina Police wyda na Zintegrowany System Informatyczny miasta Police. 300 tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa budynku oświatowego po byłym Gimnazjum nr 3 w Policach na potrzeby Urzędu Miejskiego w Policach. Część piwniczna budynku zostanie przystosowana na potrzeby archiwum urzędu.

W budżecie gminy zaplanowano również 500 tysięcy złotych na wygłuszenie pomieszczeń w dwóch szkołach podstawowych – SP 5 oraz SP 8. Niespełna milion złotych kosztować będzie kolejny etap termomodernizacji budynków komunalnych administrowanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach oraz wspólnot mieszkaniowych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację