reklama
reklama

Problemy z inwestycją nad rzeką Łarpią! Gmina Police będzie kończyła ją własnymi siłami?

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz poinformował o zwróceniu się do wykonawcy inwestycji budowy bulwarów wzdłuż rzeki Łarpi o zintensyfikowanie prac.

Bulwary nad rzeką Łarpią

– Do dzisiaj (31 maja) wykonawca otrzymał w ubiegłym tygodniu wezwanie do „zwiększenia zaangażowania”, jeżeli do dzisiaj takiej reakcji nie będzie, to jutro (1 czerwca) umowa zostanie wypowiedziana – zapowiedział Kuśnierz.

Problemem w realizacji prac ma być niedostępność desek kompozytowych, z których zbudowane mają być pomosty. Wykonawca miał przedstawić inwestorowi – Gminie Police – niezbędne umowy z podwykonawcami, na mocy których miał zadanie zrealizować.

Pierwotnie bulwary nad rzeką Łarpią miały być ukończone do końca października 2021 roku. Od tego czasu Gmina Police nalicza kary finansowe za niedotrzymanie terminu realizacji inwestycji.

Budowę bulwarów Gmina Police będzie zmuszona dokończyć siłami własnymi, czyli najprawdopodobniej przy wykorzystaniu spółki Trans-Net, która kończyła m.in. prace przy przebudowie wiaduktu przy ul. Kuźnickiej w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację