reklama

reklama
reklama

Oferta na budowę ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej wyższa niż planowano

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz poinformował, że w lipcu wszczęte zostały postępowania przetargowe dotyczące kluczowych inwestycji na terenie gminy Police.

Ulica Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: U zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej powstanie nowe rondo

Wśród nich znalazła się m.in. ta związana z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli budowa nowego ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej.

Radny Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz zapytał, ile środków zaplanowano na jego budowę oraz ile ta inwestycja będzie kosztowała.

– Na budowę ronda zaplanowaliśmy około 13,5 miliona złotych, natomiast oferta opiewa na kwotę 17,5 miliona złotych – odpowiedział radnemu Krzysztof Kuśnierz.

Gmina Police na realizację całego projektu Budowy Infrastruktury Drogowej na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej zaplanowała łącznie ponad 41 milionów złotych, z czego 33 miliony będą wydatkowane w roku 2023.

To kolejna po przebudowie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach inwestycja, która będzie kosztowała kilka milionów więcej niż, to pierwotnie zakładano.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Moim zdaniem należałoby odwołać te wszystkie inwestycje łącznie z tą,Tak samo jak przy przebudowie moku za horrendalne pieniądze ?. To nie są najważniejsze priorytety, drogi w mieście dziurawe, na przykład droga z trzebieży do warpna piękna ...lustro.. A u nas dziura na dziurze łata łatą pogania.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację