reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Trzy firmy zainteresowane budową Obwodnicy Polic. Obecnie trwa badanie i ocena złożonych ofert

Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Policach burmistrz Polic Władysław Diakun poinformował o otwarciu ofert w postępowaniu o zamówienie publiczne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego „Budowa obwodnicy Polic stanowiącej dojazd do Węzła Police Zachodniego Obejścia Miasta Szczecina”.

budynek komunalny przy ul. Niedziałkowskiego w Policach

na zdjęciu: trwa sprawdzanie i ocena ofert złożonych przez firmy

– W postępowaniu zostały złożone oferty przez trzech wykonawców – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Najtańszą ofertę złożona firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie z ceną ofertową 116 492 685 złotych. Różnice między kolejnymi ofertami są znaczące i wynoszą od 10 do blisko 27 milionów złotych.

– Wszyscy wykonawcy zaproponowali 60-miesięczny okres gwarancji jakości. Obecnie trwa badanie i ocena ofert – podkreślił burmistrz Diakun.

Gmina Police na przedmiotowe zamówienie zamierza przeznaczyć środki finansowe w wysokości 250 milionów złotych, z czego 245 milionów to środki finansowe przyznane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Radni Rady Miejskiej w Policach dopytywali, czy środki pozyskane na budowę „Obwodnicy Polic” będą mogły być zadysponowane na dodatkowe cele w przypadku, kiedy oferta na realizację prac będzie niższa niż przyznane dofinansowanie.

– Z informacji Banku Gospodarstwa Krajowego kwota, która zostaje po przetargu, jest do naszej dyspozycji – powiedział Krzysztof Kuśnierz, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach.

Kuśnierz podkreślił jednak, że zadanie jest realizowane w ramach jednego zamówienia, co oznacza, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi zamówień publicznych istnieje możliwość zwiększenia do 50% finansowania wykonawcy na ewentualne nieprzewidziane roboty dodatkowe.

– Jeżeli okaże się, że w ramach realizacji robót np. grunty będą niekorzystne, to rzeczywiście będziemy mogli generalnemu wykonawcy zwiększyć kwotę, ale na zaprojektowanie czegoś nowego, wykraczającego poza zakres, który został opisany – no nie za bardzo – podkreślił naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach.

Wniosek złożony przez Gminę Police obejmował odcinek od ul. Tanowskiej do ul. Przęsocińskiej przy Osiedlu Rzemieślniczym, a następnie został on uogólniony do całego rejonu Mścięcina.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.