reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Trwa modernizacja ulicy Robotniczej w Policach

Rozpoczął się remont nawierzchni drogi przy ul. Robotniczej w Policach, począwszy od ul. Piaskowej do ul. Bankowej. Koszt inwestycji oszacowano na około 300 tysięcy złotych.

trwa modernizacja ulicy Robotniczej w Policach

na zdjęciu: modernizowana jest nawierzchnia drogi na całej jej długości

Zadanie realizowane jest w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego.

– Mimo podejmowanych w ostatnich latach prób i inicjatyw, nie udało się w doprowadzić do modernizacji tego miejsca. Ulica ma duże znaczenie, bo mieszczą się przy niej nie tylko budynki mieszkalne wielorodzinne, ale również dwie istotne placówki, żłobek i przedszkole. Z tego powodu ulica jest bardzo mocno eksploatowana w porach dowozu i odbierania dzieci z tych placówek – czytamy w opisie zwycięskiego projektu.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem dokonana zostanie odpowiednia korekta studzienek kanalizacyjnych oraz poprawione zostanie odwodnienie w środkowej części ulicy. Ponadto wykorzystane mają być wolne przestrzenie celem ulokowanie dodatkowych miejsc parkingowych.

Zakończenie prac planowane jest na koniec października br.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.