reklama
ogłoszenie społeczne

W przyszłym tygodniu ruszy remont drogi Ustowo-Siadło Górne

Na dniach ruszy wart ponad 1,6 miliona złotych remont drogi łączącej Ustowo i Siadło Górne. Jest szansa, że prace zakończą się do końca sierpnia.

Wyremontowane zostanie około 1300 metrów drogi między Ustowem a Kurowem, około 600 metrów na odcinku łączącym Kurów z Siadłem Dolnym oraz około 700 metrów trasy między Siadłem Dolnym i Siadłem Górnym. Łącznie nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku 2,6 kilometra. Remont ruszy już w przyszłym tygodniu.

W przyszłym roku remont drogi powiatowej Dołuje - Stobno

W przyszłym roku ma zostać wyremontowana droga powiatowa między Dołujami a Stobnem. Powiat policki otrzymał na tę inwestycję 3 miliony złotych z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Trwają obecnie procedury zmierzające do podpisania umowy.

Wyremontowany ma zostać 2,5-kilometrowy odcinek drogi nr 3920Z łączącej Przecław i Dołuje. Aktualnie, w związku ze złym stanem nawierzchni, na tej trasie obowiązuje ograniczenie tonażu pojazdów maksymalnie do 10 ton, co utrudnia sprawny dostęp do gminnych terenów inwestycyjnych.

Starosta policki chce kontynuować remonty dróg powiatowych w kolejnych latach

Starosta policki Andrzej Bednarek w programie „Flesz Powiatu Polickiego” podsumował dotychczasowe dokonania zarządu powiatu w zakresie remontów dróg powiatowych, a także przedstawił założenia dotyczące kolejnych inwestycji drogowych.

Jednym z priorytetów jest remont drogi powiatowej w Bezrzeczu. Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Szczecina prezydent Piotr Krzystek zapowiedział remont fragmentu tej drogi należący do Szczecina.

Drogowcy rozpoczęli przebudowę kolejnego odcinka drogi w Przęsocinie

Drogowcy przebudowujący drogę w Przęsocinie rozpoczęli prace nad kolejnym odcinkiem. Nadal obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Aktualnie prace przeniosły się na odcinek pomiędzy skrzyżowaniem ul. Szczecińskiej z ul. Polną a skrzyżowaniem z ulicą Centralną. Od wjazdu do miejscowości do skrzyżowaniu z ulicą Polną ruch odbywa się już całą szerokością jezdni, na której brakuje jeszcze warstwy ścieralnej nawierzchni.

W Zespole Szkół w Policach powstają cztery pracownie elektryczne

Powiat Policki tworzy w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach cztery pracownie elektryczne.

W zmodernizowanych pomieszczeniach powstaną cztery pracownie zawodowe: pracownia elektroniki i elektrotechniki, pracownia montażu i konserwacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych, pracownia obróbki ręcznej oraz pracownia montażu i konserwacji instalacji elektrycznych.

Powiat policki wyremontuje kolejną drogę

Blisko milion złotych otrzymał powiat policki na remont nawierzchni drogi powiatowej Siadło Górne – Szczecin z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Realizowane będą trzy newralgiczne odcinki drogi: Ustowo – Kurów o długości około 1 300 metrów, Kurów – Siadło Dolne o długości około 600 metrów oraz Siadło Dolne – Siadło Górne o długości około 700 metrów.

Trwa przebudowa drogi powiatowej Police - Szczecin

Trwa przebudowa połączenia drogowego Police – Szczecin przez miejscowość Przęsocin. Jak zapewnia Starostwo Powiatowe w Policach, wszystko przebiega zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

– Obecnie wykonawca prowadzi prace na pierwszym odcinku tej inwestycji. Jest to odcinek o długości około 400 metrów – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.

Od poniedziałku ruch wahadłowy na drodze Police - Szczecin przez Przęsocin

W poniedziałek, 22 lutego w godzinach porannych rozpoczną się prace związane z przebudową drogi Police – Szczecin, na odcinku przez miejscowość Przęsocin.

– W miejscowości Przęsocin wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną – informuje Starostwo Powiatowe w Policach.