reklama
reklama

Dobra wiadomość dla kierowców! Remont drogi Police-Szczecin dobiega końca

30 kwietnia upłynął pierwotny termin remontu drogi Police – Szczecin przez Przęsocin. W związku z koniecznością wykonania dodatkowych prac termin ten został przesunięty na koniec czerwca.

Droga Police-Szczecin

– Dziś wiemy, że czerwiec owszem będzie miesiącem, który zamknie część drogową – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki.

Rozwój edukacji powiatowej, czyli blisko 33 miliony złotych na inwestycje Powiatu Polickiego w budynki szkolne

Zarząd Powiatu w Policach zorganizował briefing prasowy, podczas którego poinformował o przystąpieniu do realizacji inwestycji roboczo nazwanej – rozwojem edukacji powiatowej, której wartość wynosi blisko 33 miliony złotych, z czego dofinansowanie to ponad 19 milionów złotych.

Rozwój edukacji powiatowej

– Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych poprzez wsparcie kompleksowych działań inwestycyjnych polegających na głębokiej termomodernizacji i podjętych w celu doprowadzenia budynków szkolnych do standardu energetycznego „pasywnego” lub „prawie zeroemisyjnego” – podkreśliła Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach.

Umowa na przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ul. Górnej i Koralowej podpisana

Dziś podpisana została umowa na przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu. Koszt inwestycji to blisko 13 milionów złotych.

Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo-Bezrzecze

Starostwo Powiatowe w Policach przetarg na remont drogi ogłosiło z początkiem lutego, a w kwietniu otworzono oferty. Najniższą ofertę złożyła firma Eurovia i to ona będzie realizować przebudowę drogi powiatowej. Drugą firmą, która złożyła ofertę była firma Strabag, która aktualnie remontuje część należącą do miasta Szczecina – ul. Modrą i Koralową.

Umowy na dofinansowanie dróg gminnych i powiatowych podpisane

Umowy na dofinansowanie inwestycji na drogach gminnych i powiatowych podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki z przedstawicielami samorządów.

Podpisanie umowy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim

– Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to kompleksowy instrument wspierania samorządów w realizacji ich zadań własnych, związanych z dbaniem o drogi gminne i powiatowe – powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Dwie firmy złożyły swoje oferty w przetargu na przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze

Ponad 950 tysięcy tańszą ofertę przebudowy drogi powiatowej na odcinku Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ul. Górnej i Koralowej złożyła firma Eurovia.

Droga powiatowa Wołczkowo-Bezrzecze

Starostwo Powiatowe w Policach przetarg na remont drogi ogłosiły z początkiem lutego, a w kwietniu otworzono oferty. Drugą firmą, która złożyła ofertę była firma Strabag, który aktualnie remontuje część należącą do miasta Szczecin – ul. Modrą i Koralową.

Wybrano wykonawcę remontów cząstkowych dróg powiatowych

Starostwo Powiatowe w Policach wybrał wykonawcę remontu nawierzchni dróg powiatowych na terenie powiatu polickiego. Na ten cel zabezpieczono 1,1 miliona złotych.

droga powiatowa Bartoszewo - Sławoszewo

Naprawy cząstkowe powiatowych dróg o nawierzchni bitumicznej przeprowadzi firma Strabag, będący m.in. wykonawcą drogi Police – Szczecin.

Ponad 10 milionów na drogi w powiecie polickim z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych, które otrzymają dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na drogi w powiecie policki trafi ponad 10 milionów złotych.

Droga

Na dofinansowanie mogą liczyć trzy inwestycje drogowe – droga powiatowa Wołczkowo – Bezrzecze, budowa ul. Piaskowej wraz z infrastrukturą w Wołczkowie oraz budowa nowej drogi gminnej do terenów inwestycyjnych usługowo – produkcyjnych w gminie Kołbaskowo.

Powiat Policki ogłosił przetarg na rozbudowę drogi powiatowej Bezrzecze – Wołczkowo

Powiat Policki ogłosił przetarg dotyczący rozbudowy drogi powiatowej Bezrzecze – Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i Koralowej.

Droga powiatowa Wołczkowo-Bezrzecze

W zakres inwestycji wchodzi m.in.: przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej, przebudowa istniejących skrzyżowań, budowa i przebudowa chodników, budowa pasów rowerowych, budowa przystanków autobusowych, budowa pętli autobusowej oraz budowa miejsc postojowych i jezdni manewrowych.