reklama

reklama
reklama

Powiat policki wyremontuje drogę Myślibórz Wielki – Trzebież

Dziś podpisano umowę na dofinansowanie remontu drogi powiatowej Myślibórz Wielki – Trzebież. Umowę parafowano w siedzibie Nadleśnictwa Trzebież w Zalesiu.

Umowa na przebudowę drogi powiatowej Myślibórz Wielki – Trzebież

na zdjęciu: Umowę parafują Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebież Tomasz Kulesza oraz starosta policki Andrzej Bednarek

– To kolejny przykład na dobrą współpracę Powiatu Polickiego z różnymi instytucjami. Lasy Państwowe od zawsze były partnerem społecznym w wielu zakresach, czy to na przykład w edukacji, czy bezpieczeństwie pożarowym. Bardzo za to dziękuję – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki.

Budynek przy ul. Kresowej 32-34 zmieni swoje przeznaczenie. Powiat Policki wyda na ten cel ponad 3 miliony złotych

Trwają prace przygotowawcze i rozbiórkowe budynku biurowego przy ul. Kresowej 32-34 w Policach.

Budynek przy ul. Kresowej 32-34 w Policach

na zdjęciu: Budynek przy ul. Kresowej 32-34 w Policach

– Zmianie ulegnie sposób użytkowania budynku, który dotychczas pełnił funkcje biurowe, natomiast po przebudowie będzie odgrywał rolę budynku internatu w ramach działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach – mówi Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach.

Powiat Policki szykuje potężną inwestycję drogową! Wystąpił już z wnioskiem o dofinansowanie

Powiat policki złożył kolejny wniosek w ramach programu Rządowego Funduszu Polski Ład – Rozwój Inwestycji Strategicznych, dotyczący rozwoju stref przemysłowych.

Skrzyżowanie w Policach

na zdjęciu: Skrzyżowanie u zbiegu ulic Asfaltowej, Dębowej, Wojska Polskiego i Piłsudskiego w Policach

Tym razem stara się pozyskać dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej w ciągu ul. Asfaltowej i ul. Wojska Polskiego w Policach oraz drogi powiatowej pl. Chrobrego w Policach.

Trwa termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

Trwa przebudowa i termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Budynek Zespołu Szkół w Policach

na zdjęciu: Przebudowywane wejście główne do budynku

Jak podkreśla Beata Chmielewska, aktualnie prowadzone są najtrudniejsze prace, które mogą być realizowane w okresie wakacyjnym, kiedy z placówki nie korzystają uczniowie.

Napiwodzka: „Brak wycinki drzew mógłby w konsekwencji doprowadzić do braku możliwości realizacji inwestycji”

Budowa drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze zakłada wycinkę dwudziestu czterech drzew. Dziesięć drzew wyciętych zostanie z ulicy Koralowej, kolejnych dziewięć z ulicy Miodowej oraz pięć z ulicy Górnej.

Wicestarosta policki Joanna Napiwodzka

na zdjęciu: Wicestarosta policki Joanna Napiwodzka

Pierwsze drzewa zostały już wycięte. Mimo iż Powiatowi Polickiemu udało się wypracować porozumienie w tej sprawie ze stroną społeczną, to wciąż pojawiają się głosy w obronie prowadzonej i planowanej wycinki.

Powiat Policki: „Jedyną możliwością uratowania tego drzewostanu jest odstąpienie od inwestycji”

Powiat Policki dokonał powtórnej weryfikacji możliwości zachowania istniejących drzew przy drodze powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ulic Koralowej i Górnej.

Wycinka drzew w Bezrzeczu

– Wykonana niezależna ekspertyza dendrologiczna wykazała, że większość drzew podlegających wycince obecnie znajduje się w niewielkiej odległości od jezdni, wchodząc w skrajnię drogową, co stanowi naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego – czytamy we wspólnym stanowisku władz Powiatu Polickiego oraz przedstawicieli mieszkańców Bezrzecza.