Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Kolejny etap przebudowy drogi powiatowej Wołczkowo-Bezrzecze

Powiat Policki rozpoczął kolejny etap przebudowy drogi powiatowej w ciągu ulic Koralowej i Górnej w Bezrzeczu.

Przebudowa drogi Wołczkowo-Bezrzecze

na zdjęciu: Powiat Policki realizuje przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo-Bezrzecze

Przejezdna jest już ulica Szkolna. Ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest sygnalizacją świetlną.

W Bartoszewie trwa wymiana nakładki drogi powiatowej

Firma Eurovia przystąpiła do remontu drogi powiatowej Bartoszewo – Sławoszewo. Na początku tygodnia zerwana została warstwa wierzchnia drogi, natomiast w kolejnych dniach kładziono nowy asfalt.

droga w Bartoszewie

na zdjęciu: na początku tygodnia zerwano wierzchnią warstwę asfaltu

W trakcie prowadzonych prac ruchem kierują pracownicy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Trwają przygotowania do remontu drogi w Bartoszewie

Trwają przygotowania do rozpoczęcia planowanego remontu odcinka drogi Bartoszewo – Sławoszewo. Wykonawca inwestycji zabezpieczył już okoliczne drzewa.

droga w Bartoszewie

na zdjęciu: przebudowany zostanie kolejny odcinej drog powiatowej Bartoszewo – Sławoszewo

Przypomnijmy, że Powiat Policki otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dokończenie remontu nawierzchni wspomnianej drogi.

Dziś rozpoczną się prace przygotowawcze związane z budową ronda w Bezrzeczu

W związku z prowadzoną przebudową drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ulic Koralowej i Górnej, dziś 13 lutego wykonawca inwestycji przystąpi do prac przygotowawczych związanych z budową ronda u zbiegu ulic Szkolnej i Górnej.

Dziś rozpoczynają się prace przygotowawcze do budowy ronda w Bezrzeczu

na zdjęciu: przebudowywana droga powiatowa Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ulic Koralowej i Górnej

To oznacza, że kierowców czeka kolejna zmiana organizacji ruchu. Zamknięty dla ruchu (z wyłączeniem komunikacji miejskiej i służb) zostanie wlot w ulicę Szkolną ze skrzyżowania ulic Górnej i Koralowej, a ruch na tym odcinku odbywać się będzie wahadłowo od odcinka ul. Koralowej (rondo).

Powiat Policki chce sięgnąć po kolejne dofinansowanie na remont... ul. Cisowej i ul. Nadbrzeżnej

Powiat Policki stara się o pozyskanie kolejnych blisko pięciu milionów złotych, które pozwoliłyby przebudować ul. Cisową oraz ul. Nadbrzeżną w całości z dofinansowań.

ulica Nadbrzeżna w Policach

na zdjęciu: ulica Nadbrzeżna w Policach

Przypomnijmy, że Powiat Policki otrzymał już 50% dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok. Teraz złożył kolejny wniosek, tym razem w ramach rezerwy celowej z Ministerstwa Infrastruktury.

Powiat Policki remontuje chodnik wzdłuż fragmentu ulicy Piłsudskiego

Trwają prace związane z przebudową chodnika w ciągu ul. Piłsudskiego w Policach.

budowa chodnika przy ul. Piłsudskiego

na zdjęciu: budowa chodnika przy ul. Piłsudskiego

– Nawierzchnia chodnika była zdegradowana. Były liczne „wysadzenia” płytek chodnikowych, a część z nich była uszkodzona. Groziło to potknięciami i upadkami przez pieszych, którzy także korzystają w tym miejscu z komunikacji miejskiej. – napisał w mediach społecznościowych starosta policki.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.