patronat medialny
reklama

Ostatnie prace przy remoncie polickiego basenu! Lada dzień oficjalne otwarcie

Dobiegają końca ostatnie prace związane z termomodernizacją pływalni Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Basen został już napełniony wodą.

Po weekendzie odbędzie się przekazanie obiektu inwestorowi przez wykonawcę i tym samym możliwe będzie uruchomienie pływalni dla użytkowników.

Przebudowa basenu potrwa do końca bieżącego roku

Do końca grudnia zakończą się prace związane z termomodernizacją basenu Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Jak zapewnia wykonawca, termin zostanie dotrzymany.

Co ważne oprócz zakładanej termomodernizacji obiektu udało się wykonać szereg prac dodatkowych, takich jak wymiana niecki basenowej czy remont łazienek oraz szatni.

Trwa przebudowa ostatniego odcinka drogi Police – Szczecin

Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu starosta policki Andrzej Bednarek przedstawił radnym obecną sytuację związaną z remontami dróg powiatowych. Wśród nich znalazły się informacje dotyczące przebudowywanej drogi Police – Szczecina na odcinku przez Przęsocin.

Problem pojawił się na ostatnim remontowanym odcinku drogi. Starostwo Powiatowej w Policach dysponuje potwierdzoną informację zarówno z firmy realizującej inwestycję, jak i dodatkowego geodety wynajętego przez powiat policki, że na ostatnim odcinku remontowanej drogi konieczna będzie wymiana podłoża jezdni oraz zastosowanie nowoczesnej technologii.

Remont drogi Police - Szczecin z problemami

Powiat Policki realizuje przedsięwzięcie drogowe w zakresie przebudowy drogi Police – Szczecin. Jak podkreśla starosta policki, prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem.

W najbliższych dniach kierowców czekać będą jednak spore utrudnienia, spowodowane wymianą gruntów znajdujących się pod drogą.

Na pływalni Zespołu Szkół zamontowano już nową nieckę basenową [zdjęcia]

Trwa termomodernizacja budynku pływalni Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

– W tej chwili wmontowana została nowa niecka basenowa, ze stali nierdzewnej i rozpoczęliśmy wykonywanie prac, które w trakcie okazało się, że trzeba wykonać, dlatego że musimy dostosować obiekt w środku do obowiązujących przepisów pożarowych – tłumaczy Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach.

W przyszłym tygodniu ruszy remont drogi Ustowo-Siadło Górne

Na dniach ruszy wart ponad 1,6 miliona złotych remont drogi łączącej Ustowo i Siadło Górne. Jest szansa, że prace zakończą się do końca sierpnia.

Wyremontowane zostanie około 1300 metrów drogi między Ustowem a Kurowem, około 600 metrów na odcinku łączącym Kurów z Siadłem Dolnym oraz około 700 metrów trasy między Siadłem Dolnym i Siadłem Górnym. Łącznie nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku 2,6 kilometra. Remont ruszy już w przyszłym tygodniu.

W przyszłym roku remont drogi powiatowej Dołuje - Stobno

W przyszłym roku ma zostać wyremontowana droga powiatowa między Dołujami a Stobnem. Powiat policki otrzymał na tę inwestycję 3 miliony złotych z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Trwają obecnie procedury zmierzające do podpisania umowy.

Wyremontowany ma zostać 2,5-kilometrowy odcinek drogi nr 3920Z łączącej Przecław i Dołuje. Aktualnie, w związku ze złym stanem nawierzchni, na tej trasie obowiązuje ograniczenie tonażu pojazdów maksymalnie do 10 ton, co utrudnia sprawny dostęp do gminnych terenów inwestycyjnych.

Starosta policki chce kontynuować remonty dróg powiatowych w kolejnych latach

Starosta policki Andrzej Bednarek w programie „Flesz Powiatu Polickiego” podsumował dotychczasowe dokonania zarządu powiatu w zakresie remontów dróg powiatowych, a także przedstawił założenia dotyczące kolejnych inwestycji drogowych.

Jednym z priorytetów jest remont drogi powiatowej w Bezrzeczu. Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Szczecina prezydent Piotr Krzystek zapowiedział remont fragmentu tej drogi należący do Szczecina.