reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Problemy Starostwa Powiatowego z remontem ul. Nadbrzeżnej

Umowa na dofinansowanie remontu drogi na ul. Nadbrzeżnej pomiędzy Wojewodą Zachodniopomorskim a Starostwem Powiatowym w Policach została rozwiązana.

Pomimo iż konkurs został rozstrzygnięty a środki finansowe przyznane Powiat Policki, w związku z ograniczonymi możliwościami finansowymi, musiał zmniejszyć planowany zakres prac remontowych.

– Nastąpiło formalne zmienienie zakresu inwestycji – poinformował Andrzej Bednarek, starosta policki. Zarówno służby wojewody, jak i nasze były przekonane, że z punktu widzenia technicznego, uzyskane pozwolenie pozwoli na ogłoszenie tego mniejszego zakresu – tłumaczył starosta policki.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, jeżeli zmianie ulega tak duży zakres prac, potrzebna jest nowa dokumentacja.

– Procedura tworzenia dokumentacji musiałaby się zacząć od nowa i nie dalibyśmy rady – powiedział Andrzej Bednarek.

W związku z tym, że bez niezbędnej dokumentacji Powiat Policki nie byłby w stanie ogłosić przetargu, wojewoda zachodniopomorski musiał rozwiązać umowę na dofinansowanie tej inwestycji.

– Mogę Państwa zapewnić, że jako zarząd już podjęliśmy działania, żeby poszukać innej alternatywnej możliwości – zadeklarował Bednarek.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.