reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Rok 2020 dobrym czasem inwestycji drogowych powiatu polickiego

Rok 2020 to dla Powiatu Polickiego bardzo dobry okres, w zakresie przeprowadzonych remontów kluczowych dróg powiatowych.

– Podsumowując rok 2020, to rzeczywiście dużo inwestycji drogowych. Gdyby zmierzyć tylko ich wartość i tym się kierować to jest to łącznie ponad 20 milionów złotych, a nawet ponad 25 milionów złotych – podkreślił Andrzej Bednarek, starosta policki.

Jedną z kluczowych inwestycji był remont drogi powiatowej zlokalizowanej na terenie gminy Kołbaskowo łączącej miejscowości Szczecin i Stobno.

– Chyba powiem i użyję tego wyrazu, proszę mnie źle nie odebrać, wstyd policki – mam na myśli Stobno – w końcu przestał istnieć. Te postulaty, te manifestacje ze strony mieszkańców. Dziś możemy powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że to zostało zupełnie zmienione – tłumaczy Bednarek.

Droga powiatowa Szczecin – Stobno kosztowała powiat policki około 14 milionów złotych, z czego połowę udało się pozyskać z Funduszu Dróg Lokalnych, kilka milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego i dwa miliony przekazane przez gminę Kołbaskowo.

Na zdjęciu: Droga powiatowa Szczecin - Stobno po remoncie

W sąsiedniej gminie Dobra udało się zrealizować przebudowę drogi powiatowej Dobra – Wołczkowo, polegającą na ułożeniu nowej nakładki bitumicznej na odcinku ponad 4 kilometrów. Warto podkreślić, że gmina Dobra dzięki pozyskaniu środków w kwocie ponad 10 milionów złotych wybudowała wzdłuż drogi powiatowej nowoczesną ścieżkę rowerową.

– Pani wójt Teresa Dera wraz z radnymi pozyskując środki, zrobiła ogromną inwestycję. Inwestycję, która należała do powiatu, bo ścieżka rowerowa przy drodze jest zadaniem powiatu – mówi starosta policki.

Gmina Dobra do wymiany nakładki bitumicznej na drodze Dobra – Wołczkowo, dołożyła powiatowi polickiemu środki w kwocie 1,1 miliona złotych.

Inwestycja w gminie Dobra jest modelowym przykładem dobrej współpracy na poziomie samorządów, dzięki której udaje się realizować duże inwestycje przy wzajemnym wsparciu finansowym i skutecznym pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Dla mieszkańców gminy Police kluczową zaś inwestycją jest przebudowa drogi Police – Szczecin, której kolejny odcinek będzie realizowany w roku 2021.

– Już warto podkreślić, że ogłosiliśmy przetarg na chyba najtrudniejszy odcinek przebudowy na odcinku od znaku Przęsocin do granic Szczecina – podkreślił Andrzej Bednarek.

Realizacja tego odcinka ma potrwać do końca kwietnia 2022 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.