reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Od poniedziałku kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Rusza remont drogi w Przęsocinie

Już od najbliższego poniedziałku rozpoczną się prace nad przebudową kolejnego odcinka trasy łączącej Police ze Szczecinem. Chodzi o fragment drogi przebiegający przez Przęsocin.

– W pierwszej kolejności wykonawca przystąpi do wycinki drzew, podczas której ruch samochodowy będzie kierowany ręcznie. Pod koniec przyszłego tygodnia, pod warunkiem występowania korzystnych warunków atmosferycznych, planowane jest natomiast rozpoczęcie prac związanych z budową kanalizacji deszczowej, podczas których wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizację świetlną – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych polickiego starostwa.

Ruch wahadłowy zostanie wprowadzony na odcinku 280 metrów, pomiędzy skrajem lasu a skrzyżowaniem z szutrową ul. Polną.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Policach, zakres inwestycji poszerzony został o przebudowę sieci wodociągowej będącej własnością polickiego ZWIK-u. Firma STRABAG zrealizuje inwestycję za kwotę blisko 15 mlionów złotych, z czego wartość prac drogowych wynosi 13 727 256,11 złotych, a wartość przebudowy sieci wodociągowej - 1 124 217,42 złotych.

Remont przęsocińskiego odcinka powinien zakończyć się do końca kwietnia przyszłego roku. Przez ten czas kierowcy będą musieli ponownie przyzwyczaić się do utrudnień powodujących korki.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.