reklama
reklama

W przyszłym roku remont drogi powiatowej Dołuje - Stobno

W przyszłym roku ma zostać wyremontowana droga powiatowa między Dołujami a Stobnem. Powiat policki otrzymał na tę inwestycję 3 miliony złotych z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Trwają obecnie procedury zmierzające do podpisania umowy.

Wyremontowany ma zostać 2,5-kilometrowy odcinek drogi nr 3920Z łączącej Przecław i Dołuje. Aktualnie, w związku ze złym stanem nawierzchni, na tej trasie obowiązuje ograniczenie tonażu pojazdów maksymalnie do 10 ton, co utrudnia sprawny dostęp do gminnych terenów inwestycyjnych.

W ramach inwestycji zerwana ma zostać dotychczasowa nawierzchnia i wykonana nowa, ma powstać chodnik, a także oznakowanie poziome i pionowe, czy zabezpieczenie sieci uzbrojenia gruntów. Po zmianach trasa będzie przystosowana do ruchu samochodów nawet do 11,5 tony. To o tyle ważne, gdyż droga ta zapewnia połączenie z trasą krajową S10 oraz miejscami dla inwestorów ulokowanych w Stobnie. Prace mają ruszyć w styczniu i potrwają do końca 2022 r.

Wartość inwestycji wyceniono na ponad 6 milionów złotych, z czego 3 miliony złotych obejmie dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Inwestycja wpisuje się założenia 5 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Zrównoważony transport”, działanie 5.4 „Budowa i przebudowa dróg powiatowych”. Alokacja środków na to działanie w obecnej perspektywie unijnej wyniosła prawie 54 mln zł. Do tej pory przyznano wsparcie w wysokości prawie 40 mln zł. Projekt Starostwa w Policach jest jednym z kilkunastu przedsięwzięć, które skorzystały z unijnej pomocy na zmiany w infrastrukturze transportowej o charakterze powiatowym.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

W pierwsze kolejności powinni zrobić odcinek Stobno – Będargowo, tam nie da się prawie jeździć. Stobno – Dołuje, jak na polskie warunki trzyma się dobrze, nie wiem skąd taki pomysł, by zacząć od drogi w lepszym stanie?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację