reklama

Remont drogi Police - Szczecin z problemami

Powiat Policki realizuje przedsięwzięcie drogowe w zakresie przebudowy drogi Police – Szczecin. Jak podkreśla starosta policki, prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem.

W najbliższych dniach kierowców czekać będą jednak spore utrudnienia, spowodowane wymianą gruntów znajdujących się pod drogą.

– Problem pojawił się na ostatnim remontowanym odcinku drogi. Dziś mamy potwierdzoną informację zarówno z firmy realizującej inwestycję, jak i naszego geodety, że na ostatnim odcinku remontowanej drogi konieczna będzie wymiana podłoża jezdni oraz zastosowaniem nowoczesnej technologii – tłumaczy Andrzej Bednarek, starosta policki.

– Zostaną nabite ścianki szczelne. Ten proces będzie trwał około tygodnia. Wykonane zostaną poszerzenia jezdni, tak aby odsunąć kierowców od wykopów – informuje Magdalena Sochanowska.

Starostwo Powiatowe w Policach zaleca uważne śledzenie informacji dotyczących zmian w organizacji ruchu, które będą ukazywać się na stronie powiatu polickiego.

Koszt inwestycji wzrośnie o około 800 tysięcy złotych. Dzięki temu nie będzie konieczności całkowitego zamknięcia drogi, co utrudniłoby funkcjonowanie zarówno samym mieszkańcom, jak i działającym na terenie Polic podmiotom gospodarczym, w tym przede wszystkim Grupie Azoty.

– Zaprezentowano merytoryczne argumenty, które wykazują, że zamknięcie tej drogi na trzy tygodnie mogłoby przynieść zdecydowanie większe skutki niż sama wartość zrealizowania tego w technologii tzw. ścianek Larsena – podsumował Bednarek.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację