reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ponad 10 milionów na drogi w powiecie polickim z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych, które otrzymają dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na drogi w powiecie policki trafi ponad 10 milionów złotych.

Droga

Na dofinansowanie mogą liczyć trzy inwestycje drogowe – droga powiatowa Wołczkowo – Bezrzecze, budowa ul. Piaskowej wraz z infrastrukturą w Wołczkowie oraz budowa nowej drogi gminnej do terenów inwestycyjnych usługowo – produkcyjnych w gminie Kołbaskowo.

Rozbudowa drogi powiatowej Bezrzecze – Wołczkowo w ciągu ul. Koralowej i Górnej kosztować będzie ponad 8 milionów złotych. Kwota dofinansowania wyniesie około 4,3 miliona złotych. Dofinansowanie podzielone zostanie na okres 2 lat. W 2022 roku Powiat Policki otrzyma 1,5 miliona złotych, natomiast w roku 2023 – 2,8 miliona złotych.

Budowa ul. Piaskowej w Wołczkowie kosztować będzie nieco ponad 4 miliony złotych. Kwota dofinansowania wyniesie ponad 2 miliony złotych.

Budowa nowej drogi gminnej do terenów inwestycyjnych usługowo – produkcyjnych w Gminie Kołbaskowo to koszt rzędu 8 milionów złotych. Kwota dofinansowania to blisko 4 miliony złotych.

Łączna kwota dotacji dla zachodniopomorskich gmin i powiatów na budowę, przebudowę i remont dróg lokalnych wynosi w tym roku ponad 100 milionów złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.