reklama
reklama

Umowa na przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ul. Górnej i Koralowej podpisana

Dziś podpisana została umowa na przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu. Koszt inwestycji to blisko 13 milionów złotych.

Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo-Bezrzecze

Starostwo Powiatowe w Policach przetarg na remont drogi ogłosiło z początkiem lutego, a w kwietniu otworzono oferty. Najniższą ofertę złożyła firma Eurovia i to ona będzie realizować przebudowę drogi powiatowej. Drugą firmą, która złożyła ofertę była firma Strabag, która aktualnie remontuje część należącą do miasta Szczecina – ul. Modrą i Koralową.

– To długo oczekiwana inwestycja i wywalczona przez społeczeństwo. Pamiętamy strajki, pamiętamy nawet zrzeszenia, które tworzyły się na rzecz realizacji tej inwestycji – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki.

Przebudowa drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ul. Górnej i Koralowej oprócz przebudowy samej drogi zakłada również: budowę chodników z płyty chodnikowej, budowę przejść dla pieszych i przystanków autobusowych, budowę ścieżki rowerowej w pasie jezdni, oraz wybudowanie na wysokości szkoły tzw. ronda pinezki.

Ponadto przy ul. Górnej powstanie pętla autobusowa i parking samochodowy. Droga będzie oświetlona i odwodniona.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 milionów 550 tysięcy złotych oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4 milionów 300 tysięcy złotych.

– To bardzo znamienne, że my dziś podpisujemy umowę, w czasie kiedy znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji i geopolitycznej i gospodarczej. Mamy problem z inflacją wywołaną wojną w Ukrainie, którą obserwujemy zarówno na świecie, jak i w Europie, a mimo to nie mówimy stop inwestycjom. Nie mówimy, że nie ma pieniędzy, mówimy, że trzeba inwestować – podkreślił Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podziękował również za dotychczasową współpracę wójt gminy Dobra Teresie Dera oraz staroście polickiemu Andrzejowi Bednarkowi.

Termin zakończenia realizacji inwestycji przypada na 2 grudnia 2023 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację