reklama
reklama

Rozwój edukacji powiatowej, czyli blisko 33 miliony złotych na inwestycje Powiatu Polickiego w budynki szkolne

Zarząd Powiatu w Policach zorganizował briefing prasowy, podczas którego poinformował o przystąpieniu do realizacji inwestycji roboczo nazwanej – rozwojem edukacji powiatowej, której wartość wynosi blisko 33 miliony złotych, z czego dofinansowanie to ponad 19 milionów złotych.

Rozwój edukacji powiatowej

– Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych poprzez wsparcie kompleksowych działań inwestycyjnych polegających na głębokiej termomodernizacji i podjętych w celu doprowadzenia budynków szkolnych do standardu energetycznego „pasywnego” lub „prawie zeroemisyjnego” – podkreśliła Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach.

Rozstrzygnięto już przetarg na przebudowę i termomodernizację w budynku szkoły w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Jego wartość wynosi ponad 6,2 miliona złotych, z czego dofinansowanie to ponad 2,4 miliona złotych. Realizatorem zadania będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługa – Handel Rafał Zieliński z Chełmży.

– To sprawdzony wykonawca, który realizował termomodernizację budynku pływalni Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach – zaznaczyła Beata Chmielewska.

Termin realizacji tego zadania przewidziano do 31 grudnia 2022 roku. Jak podkreślił wykonawca Rafał Zieliński, jego firma już dziś przystąpiła do pierwszych prac.

W ramach „Rozwoju edukacji powiatowej” zaplanowano również poprawę efektywności energetycznej 4 budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach oraz termomodernizację hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.

– Proponowane rozwiązania to wyjście w kierunku ochrony środowiska – podkreślił Andrzej Bednarek, starosta policki.

Koncepcja zakłada również przebudowę budynków przy ul. Korczaka 47 i 49 wraz z ich połączeniem, remontem, rozbudową i adaptacją istniejącego budynku na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wartość tej inwestycji to 12 milionów złotych.

Ponadto budynek znajdujący się przy ul. Kresowej 32-34 zostanie przeznaczony na grupy wychowawcze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. Konieczna jest zmiana jego funkcji oraz dostosowanie do potrzeb niepełnosprawnych wychowanków. Szacowany koszt realizacji tej inwestycji to ponad 3 miliony złotych.

Całkowita wartość projektów to blisko 33 miliony złotych. Powiatowi Polickiemu udało się pozyskać ponad 19 milionów złotych środków zewnętrznych. Środki zabezpieczone w budżecie Powiatu Polickiego to 13,5 miliona złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację