reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Dobra wiadomość dla kierowców! Remont drogi Police-Szczecin dobiega końca

30 kwietnia upłynął pierwotny termin remontu drogi Police – Szczecin przez Przęsocin. W związku z koniecznością wykonania dodatkowych prac termin ten został przesunięty na koniec czerwca.

Droga Police-Szczecin

– Dziś wiemy, że czerwiec owszem będzie miesiącem, który zamknie część drogową – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki.

To dobra informacja dla wszystkich kierowców korzystających z tej drogi. Do końca czerwca położona zostanie ostatnia, tzw. część ścieralna drogi.

W dalszym ciągu trwać będą prace związane z infrastrukturą okołodrogową, w tym budową chodników, ścieżki rowerowej.

– Te prace trwać będą przez okres wakacji – podkreślił starosta. – Nie mamy jeszcze oficjalnego wystąpienia firmy Strabag, więc trudno do tego się odnieść – dodał Bednarek.

W trakcie prowadzonych prac wynikł kolejny problem. Jak podkreślił Andrzej Bednarek, konieczne jest naprawienie dwóch przepustów.

– Tradycyjnie, jak to było ze ściankami Larsena, musieliśmy wtedy dołożyć około 880 tysięcy złotych. W tym przypadku również nie obędzie się bez dodatkowych kosztów. Musimy to jednak zrobić, ponieważ nie będziemy mogli wykonać nasypów, ścieżek rowerowych, a przez to nie zamkniemy inwestycji – potwierdził starosta policki.

Aktualnie prowadzone są rozmowy na linii Powiat Policki – firma Strabag. Konsultowane są m.in. zakresy przeprowadzenia koniecznych prac.

Szacowane dodatkowe koszty powinny zamknąć się w kwocie 500 tysięcy złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.