Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Rozstrzygnięto kolejną edycję Polskiego Ładu. Na liście wnioski z terenu powiatu polickiego

Cztery projekty z terenu powiatu polickiego zostaną dofinansowane w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

drogi powiatu polickiego

Trzecia edycja programu jest skierowana do obszarów, na których zlikwidowano państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

– Blisko 380 milionów złotych, które trafią do samorządów na Pomorzu Zachodnim pozwoli zrealizować 150 ważnych i wyczekiwanych zadań. To kolejny krok w dążeniu do zrównoważonego rozwoju naszego województwa – mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

2 miliony złotych dofinansowania otrzyma Powiat Policki na przebudowę nawierzchni drogi powiatowej na odcinku Dołuje Stobno. Niewiele mniejsze dofinansowanie przyznano gminie Police na budowę kanalizacji deszczowej i rurociągu na terenach popegeerowskich w gminie Police (1,96 miliona złotych) oraz gmina Dobra na budowę ulic Azaliowej i Perłowej w Bezrzeczu (1,999 miliona złotych).

– To już trzecie dofinansowanie inwestycji Gminy Dobra z tego programu. Gmina do tej pory otrzymała prawie 10 mln złotych. Połowa tej kwoty przeznaczona będzie na budowę odprowadzenia wód deszczowych z rejonu ulic Kolorowej i Mierzyńskiej wraz ze zbiornikiem retencyjnym w Mierzynie, a druga część na budowę dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej – mówi wójt gminy Dobra Teresa Dera.

Największe dofinansowanie – 2 842 000 złotych – otrzyma gmina Kołbaskowo na budowę sieci wodociągowej Barnisław-Smolęcin i Smolęcin.

Łącznie z tej edycji Polskiego Ładu skorzysta ponad 1 300 gmin w całej Polsce.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.