reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Napiwodzka: „Brak wycinki drzew mógłby w konsekwencji doprowadzić do braku możliwości realizacji inwestycji”

Budowa drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze zakłada wycinkę dwudziestu czterech drzew. Dziesięć drzew wyciętych zostanie z ulicy Koralowej, kolejnych dziewięć z ulicy Miodowej oraz pięć z ulicy Górnej.

Wicestarosta policki Joanna Napiwodzka

na zdjęciu: Wicestarosta policki Joanna Napiwodzka

Pierwsze drzewa zostały już wycięte. Mimo iż Powiatowi Polickiemu udało się wypracować porozumienie w tej sprawie ze stroną społeczną, to wciąż pojawiają się głosy w obronie prowadzonej i planowanej wycinki.

– Drzewa usytuowane są tuż przy samej nawierzchni jezdni, a ich korzenie niestety znajdują się bezpośrednio pod drogą powiatową – mówi Joanna Napiwodzka, wicestarosta policki. – Brak wycinki wspomnianych drzew mógłby w konsekwencji doprowadzić do braku możliwości realizacji tej jakże ważnej i wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – przyznaje Napiwodzka.

Brak realizacji inwestycji to nie tylko pogarszający się i tak fatalny już stan nawierzchni, ale także brak możliwości budowy ścieżki rowerowej i rozbudowy istniejącej mapy ścieżek rowerowych na terenie gminy Dobra.

– Dalsza degradacja drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ulic Koralowej i Górnej sprawi, że znacznemu pogorszeniu ulegnie bezpieczeństwo zarówno kierujących samochodami, jak i pieszych – tłumaczy wicestarosta policki. – Dlatego tak ważna dla Zarządu Powiatu w Policach jest przebudowa jezdni drogi powiatowej, która znacząco podniesie bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego – dodaje.

Przebudowa drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze to nie tylko przebudowa samej drogi. To również budowa chodników i ścieżki rowerowej, budowa pętli autobusowej, która poprawi komfort osób korzystających w tym rejonie z komunikacji miejskiej, a także przebudowa zbiornika retencyjnego i budowa kanalizacji deszczowej.

– Podjęliśmy jako Zarząd Powiatu w Policach działania w celu ustanowienia zachowanego dębu szypułkowego w ciągu ul. Górnej pomnikiem przyrody, dokonując jednocześnie korekty projektu inwestycji – podkreśla Joanna Napiwodzka, wicestarosta policki.

Dokonana zostanie również zmiana w projekcie w zakresie lokalizacji dodatkowego przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Koralowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Diamentową.

Powiat Policki zadeklarował również, że sfinansuje - na rzecz Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu we współpracy z placówką i Gminą Dobra – Program Edukacji Ekologicznej.

– Powtórzę z przykrością raz jeszcze, że niestety – mimo wszelkich poczynionych przez wykonawcę inwestycji starań, nie jest możliwe wstrzymanie wycinki drzew, gdyż może to doprowadzić do zaprzestania realizacji tej inwestycji. Mając jednak świadomość jak istotną rolę, odgrywa w naszym życiu zieleń, Powiat Policki planuje dokonać nowych nasadzeń w okolicy rozpoczętej inwestycji – podsumowała Napiwodzka.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.