reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki wystapił o dofinansowanie na przebudowę ul. Cisowej i ul. Nadbrzeżnej w Policach

Powiat policki złożył wniosek w ramach programu Rządowego Funduszu Polski Ład – Rozwój Inwestycji Strategicznych, dotyczący rozwoju stref przemysłowych.

Ulica Nadbrzeżna w Policach

na zdjęciu: Ulica Nadbrzeżna w Policach

Powiat policki stara się o pozyskanie środków na przebudowę drogi powiatowej w ciągu ul. Cisowej i ul. Nadbrzeżnej.

– Po raz drugi próbujemy rozwiązać bardzo poważny problem dla mieszkańców Mścięcina, jakim niewątpliwie jest stan nawierzchni drogi w ciągu ulic Cisowej i Nadbrzeżnej – mówi Andrzej Bednarek, starosta policki.

W ramach inwestycji przebudowana ma zostać droga powiatowa w ciągu ul. Cisowej oraz ul. Nadbrzeżnej w Policach. Zmieniona zostanie konstrukcja jezdni dróg powiatowych wraz z rozbudową i budową ciągów pieszych, zjazdów indywidualnych i publicznych, skrzyżowań z drogami innych kategorii, zatok autobusowych oraz pozostałego zagospodarowania pasa drogowego dotyczącego m.in. odwodnienia jezdni, oświetlenia ulicznego oraz usunięcia kolizji z elementami infrastruktury technicznej niezwiązanej z ruchem drogowym.

Szacowana wartość przebudowy drogi wynosi około 12,5 miliona złotych. Wkład własny Powiatu Polickiego wyniósłby 250 tysięcy złotych, co stanowi 2% wartości całkowitej projektu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.